اخبار / ستادی

نماینده مقام معظم رهبری در آذربایجان شرقی: محبوبیت هلال احمر در میان مردم کم نظیر است

رئیس جمعیت هلال احمر امروز با حضور در دفتر امام جمعه تبریز، با حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی دیدار کرد.

۶ ماه قبل

نماینده مقام معظم رهبری در آذربایجان شرقی: محبوبیت هلال احمر در میان مردم کم نظیر است

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، در این دیدار دکتر پیوندی با ارائه گزارشی از خدمات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در تعطیلات نوروزی گفت؛ در ایام تعطیلات نوروزی جمعیت هلال احمر با تمام توان لجستیک و توان امدادی خود در خدمت هموطنان و مسافران عزیز خواهد بود و بحمدالله، جمعیت هلال احمر امسال، امکانات بسیار خوبی را فراهم کرده است.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: نیروهای داوطلب جمعیت هلال احمر اعم از نجاتگران ،امدادگران و جوانان در طول اجرای طرح نوروزی در خدمت هموطنان بوده و با ارائه خدمات فرهنگی و برپایی خانه های دوستدار کودک و نوجوان نسبت به فرهنگ سازی لازم برای کاهش تصادفات جاده ای در میان کودکان و نوجوانان و خانواده ها اقدام خواهند کرد.

پیوندی افزود : متاسفانه در سال ۹۷ حدود ۱۷ هزار نفر از هموطنان جان خود را بر اثر تصادفات جاده ای از دست دادند که به غیر از مصدومیت ها که منجر به قطع نخاع و قطع عضو شده آمار بالایی بوده و خسارت بسیار سنگینی از این بابت جامعه ما متحمل می شود .

دکتر پیوندی در ادامه با اشاره به شخصیت امام جمعه تبریز گفت: شما امام جمعه ای محبوب نزد همه مردم هستید و رفتارها و منش های حضرتعالی الگویی برای همه بوده و همیشه به جمعیت هلال احمر توجه خاص دارید. هلال احمر نهاد مردمی است.خیرین، داوطلبان و نیکوکاران همه و همه علاقه مند به کار در هلال احمر هستند و کار در هلال احمر موجب رضای خداوند بوده و ما هم از بابت اینکه نیروهای داوطلب ،خیرین، نجاتگران،امدادگران دائما با هلال احمر در ارتباط بوده بسیار خوشحال هستیم.
دکتر پیوندی با تاکید بر اینکه اساس کار هلال احمر، داوطلب محوری است، افزود : جمعیت هلال احمر در سطح کشور ۸۵۰۰ نفر کارمند رسمی دارد که طبیعی است با این تعداد کارمند نمی‌تواند در حوادث و سوانح موفق ظاهر شود ،بنابراین با بهره گیری از ظرفیت عظیم نیروهای داوطلب، حوادث و سوانح را مدیریت می کند .

رئیس هلال احمر افزود:جمعیت هلال احمر علاوه بر اینکه در حوادث و غم ها و رنج و آلام در کنار مردم است سعی می کند در خوشی ها و شادی ها هم در کنار مردم باشیم ودر ایجاد طراوت و نشاط اجتماعی بر اساس وظیفه انسان دوستانه خود عمل نماییم.

هلال احمر یک نهاد بین المللی و مامور صلح پایدار میان ملت‌هاست

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه تبریز نیز در این دیدار گفت : بعضی از نهادها و دستگاهها در بین مردم محبوب هستند که یکی از آنها جمعیت هلال احمر است. مردم وقتی در لحظات اولیه حادثه، نیروهای هلال احمر را در کنار خود می بینند اظهار شادمانی و قدردانی می کنند. نیروهای هلال احمر همواره در لحظات اولیه حادثه در کنار مردم و آسیب دیدگان از سوانح و حوادث هستند و بعنوان اولین افراد کمک رسان ظاهر می شوند و خدمات قابل توجهی به آسیب دیدگان ارائه می نمایند .

امام جمعه تبریز گفت : لباس جمعیت هلال احمر لباس ارزشمندی است و در نزد مردم جایگاه ویژه ای دارد و در کل جمعیت هلال احمر در بین مردم نهادی محبوب و مقبول می باشد .

نماینده مقام معظم رهبری در آذربایجان شرقی افزود: هلال احمر و اورژانس و راهداری و پلیس راه در جهت ارائه خدمات امدادی و نوروزی به مسافران خیلی زحمت می کشند و این یک توفیق الهی است. جمعیت هلال احمر یک ویژگی خاص دیگری دارد که سایر دستگاه ها ندارند. هلال احمر مامور صلح پایدار در خارج از کشور و در میان ملتها نیز هست. جمعیت هلال احمر در حوادث خارج از کشور نیز حضور فعال داشته و کمک‌های شایانی به حادثه‌دیدگان ارائه می‌کند. هلال احمر در واقع یک نهاد جهانی و بین المللی است . هلال احمر از خدمت کردن به مردم و مصدومان مضایقه نمی کند .در زلزله کرمانشاه هلال احمر منشأ خدمات بسیارخوبی شد و مردم هم قدردان این خدمات هستند.

آل هاشم افزود: مردم ما مردم بسیار خوبی هستند و بایستی قدردان مردم باشیم. مقام معظم رهبری مردم را بسیار خوب شناخته اند و ما نیز از طرف مردم از تلاش‌های هلال احمری ها در اقصا نقاط کشورمان و استان آذربایجان شرقی تشکر می‌کنیم. البته من در خطبه های نماز جمعه هم از خدمات نیروهای جمعیت هلال احمر تشکر کرده ام و برای کاهش تلفات ناشی از تصادفات جاده ای نیز تذکراتی در خطبه های نماز جمعه داده ام .ما باردیگر خدمات نیروهای هلال احمر را ارج می نهیم و برای سلامتی و موفقیت نیروهای هلال احمر در ارائه خدمات امدادی به مصدومان دعا می کنیم .