اخبار / استانی

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی: داوطلبان و جوانان هلال‌احمر، با کمترین انتظار و بیشترین بازدهی خدمت‌رسانی می‌کنند

آیین تجلیل از اعضای فعال کانون های طلاب و جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی با حضور سرپرست سازمان جوانان و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد.

۶ روز قبل

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی: داوطلبان و جوانان هلال‌احمر، با کمترین انتظار و بیشترین بازدهی خدمت‌رسانی می‌کنند

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ یازدهم آذرماه آیین تجلیل از اعضای کانون های طلاب و جوانان استان مرکزی با حضور رضا بامداد اصل سرپرست سازمان جوانان هلال احمر و هیات همراه، آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، عبداللهی رئیس دادگستری استان، اکرمی معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار مرکزی، حجت الاسلام میرهاشمی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و دیگر معاونین و مسئولین استان و جمعی از اعضای فعال کانون های طلاب و جوانان شعب جمعیت هلال احمر استان برگزار شد.

نیروهاى داوطلب سربازان همیشه فعال اسلام و امان زمان (عج) هستند

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در این مراسم از درخشش و فعالیت‌های طلاب و جوانان هلال احمر استان در امدادرسانی به سیل‌زدگان ابتدای سال جاری تقدیر کرد و گفت: استان مرکزی در امدادرسانی به سیل‌زدگان سال جاری خوش درخشید.

نماینده ولى فقیه در استان مرکزى در این آیین بیان کرد: مردم شریف استان مرکزى در تمامى سوانح و حوادثى که نیاز به همیارى و حمایت آنان بوده، حضور موثر و مفیدى داشته و علاوه بر آن سازمان‌هایى همچون هلال احمر و دیگر موسسات و ارگان‌هاى امدادرسان و خدمت رسان توانستند خدمات شایانی ارائه و اعتماد حادثه دیدگان را جلب کنند.

وی با بیان اینکه هلال‌احمری‌ها، صالحین هستند و ما دوستدار آنان هستیم، گفت: جوانان فعال در حوزه هلال احمر در بُعد پیشگیری ورود جدی داشته باشند. فعالیت‌های آنان می‌تواند ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی باشد، این افراد به عنوان اعضایی صادق، دلسوز، امین، وظیفه‌شناس، ناصح بدون کمترین انتظار با بیشترین بازدهی به خدمت‌رسانی مشغول هستند.

آیت الله درى نجف آبادی افزود: نیروهاى داوطلب، سربازان همیشه فعال اسلام و امان زمان (عج) بوده که در تمامى عرصه ها با حضور حداکثرى خود موجب درخشش سازمان خود و دلگرمى مردم متاثر از حوادث و سوانح شده و با این حضور به نحو احسن به تسکین آلام بشرى مى پردازند.

وى گفت: شما جوانان غیرتمند جمعیت هلال احمر که در هر شرایطى خود را موظف به خدمت رسانى مى دانید در درجات بالایى نزد خدا قرار داشته و بدون شک هم در دنیا و هم در آخرت به ثواب الهى خواهید رسید.

روحیه کار داوطلبی و نوع دوستی فراموش نشود

بامداد اصل سرپرست سازمان جوانان هلال احمر نیز در این مراسم گفت: انسان محوری و توجه به ارزش‌های فردی، سرمایه اصلی جمعیت هلال احمر است که به‌دور از مسائل سیاسی و جانبداری خاص است. جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی نهادی غیردولتی، فاقد گرایش سیاسی و جناحی است که به فعالیت‌های بشردوستانه می‌پردازد.

بامداد اصل گفت: مقام معظم رهبری روی صحبتشان همیشه با جوانان جامعه است و به جرات می توان گفت امید این مقام معظم به جوانان است که قشر کثیری از جامعه را تشکیل می دهند و ما به نوبه خود به جوانان توصیه می کنیم روحیه کار داوطلبی و نوع دوستی را هرگز فراموش نکنند.

وی با تقدیر از همت، تلاش و نوع دوستی و پرورش روحیه داوطلبی در بین اعضای جوانان هلال احمر افزود: از اعضای جوان سازمان در استان تقاضا دارم که نقاط محروم شهر را شناسایی و آموزش های لازم را در شرایط بحران به آنها ارائه دهند که نیاز به یک برنامه ریزی منسجم و متحد داریم.

منشاء و شروع حرکت در جمعیت هلال احمر حضور جوانان است

محمدى مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزى نیز در این مراسم با تقدیر از تلاش‌های مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان برای تدارک آیین تجلیل از اعضای کانون های طلاب و جوانان گفت: منشاء و شروع حرکت در جمعیت هلال احمر حضور جوانان است و برای برنامه ریزی و حضور نیروها در حوزه های آموزش، امداد و داوطلبان از اعضای جوانان استفاده می کنیم.

محمدى گفت: در استان مرکزی ما تعداد ۲۳ کانون دانشجویی، ۲۳ کانون روستایی و ۱۴۳ کانون دانش آموزی داریم که نقطه عطف فعالیت های کانون طلاب، ارائه خدمات در سیلِ استان لرستان در ایام نوروز ۹۸ بود که با مدیریت میر هاشمی؛ مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان، ۴۸۰ نفر از طلاب برای اولین بار به عنوان امدادگر و در کنار آن برای ارائه خدمات فرهنگی در مناطق سیل زده حضور یافتند.

روحانیت همیشه با مردم برای مردم دغدغه مندِ مردم

حجت الاسلام میرهاشمى مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان هم در این مراسم از حضور خالصانه طلاب در مناطق سیل زده لرستان و خوزستان تقدیر کرد و گفت: روحانیت همیشه با مردم، برای مردم و همواره مورد اعتماد، ملجأ و پناه مردم بوده و هست.

وى افزود: هلال احمر یک موسسه خیریه عام المنفعه است و تمامی فعالیت ها و اهدافش هم مرتبط با اعتقادات اسلامی است.