اخبار / ستادی

نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر: سیلاب خوزستان صحنه حضور ملت ایران بود

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر گفت: امسال در سیلاب خوزستان، همه ملت ایران پشتیبان مردم آسیب دیده این استان بودند.

۱ ماه قبل

نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر: سیلاب خوزستان صحنه حضور ملت ایران بود

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، حجت‌الاسلام والمسلمین معزی شب گذشته در دیدار با حجت‌الاسلام موسوی‌فرد، نماینده ولی فقیه در استان خوزستان اظهار کرد: هلال احمر دستگاهی مردمی است و دولتی نیست‌ و مهم ترین عنصر و ویژگی هلال احمر مردمی بودن آن محسوب می شود. امدادگران، داوطلبان و جوانان جمعیت هلال‌احمر با ذوق و شوق به مردم و سیل زدگان خدمت کردند و انصافاً در خوزستان زحمات بسیاری کشیدند.
وی با بیان این که در سیلاب خوزستان همه ملت ایران برای کمک به سیل‌زدگان حضور داشتند، گفت: هلال احمر چنین جایگاه رفیعی نزد مردم دارد و چنین سرمایه ای باید حفظ و تقویت شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین معزی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر سپردن امور و مسئولیت ها به جوانان و اعتماد به آنها، یادآور شد: با تاکیداتی که رهبر معظم انقلاب برای سپردن امور به جوانان دارند در حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر به توصیه ایشان عمل کردیم. حوزه نمایندگی مقام معظم رهبری در هلال احمر جایگاه خدمتگزاری به مردم و ملجاء آنها است.
وی با اشاره به خدمات رسانی جمعیت هلال‌احمر در اربعین حسینی به زائران، بیان کرد: امسال اربعین در فصل گرما قرار گرفته و مشکل امسال در بحث اربعین مشکل گرما و عبور در گرما برای مردم سخت است. جمعیت هلال‌احمر در ایام اربعین امکانات درمانی خود را به صورت رایگان در اختیار زائران قرار می دهد.

اردوگاه های اسکان اضطراری هلال‌احمر نقطه امید سیل زدگان بود

نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز نیز در این دیدار اظهار کرد: در سیلاب امسال به هر نقطه ای که می رفتم حضور برجسته هلال‌احمر را مشاهده می‌کردم.
حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالنبی موسوی فرد افزود: برپایی اردوگاه های اسکان اضطراری در سیلاب از حرکات بسیار موثر و مثبت هلال احمر به ویژه در خوزستان بود.
وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال‌احمر در  اربعین و در بسیاری از مشکلات از جمله در زلزله کرمانشاه  نقش بسیار خوبی ایفا کرده است، گفت: در چندسال اخیر جمعیت هلال‌احمر در پیاده‌روی اربعین حضور پررنگی هم در داخل و هم در خارج کشور داشته و این جای تقدیر و تشکر دارد. با توجه به وجود دو مرز شلمچه و چذابه و تشرف بسیار زیاد زائران با توجه به حذف ویزا باید برنامه ریزی جامع و خوبی اتفاق بیفتد.
حجت الاسلام موسوی فرد افزود: جمعیت هلال احمر در خارج از مرز فعالیت های شایانی را انجام می دهد که انتظار داریم در ایام اربعین با توجه به شرایط مطلوب تشرف به عتبات عالیات، این خدمات ارائه و به صورت کیفی و کمی افزایش یابد. ایجاد ظرفیت‌های مناسب برای استقرار زائران در داخل و خارج از مرزها و فراهم‌کردن تسهیلات برای بهبود شرایط زائران به همراه امداد و نجات در مسیرهای منتهی به مرزها هم از جمله وظایف جمعیت است که امیدواریم امسال هم با همان قوت ادامه یابد.