اخبار / ستادی

نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر: تلاش نیروهای هلال‌احمر در راه رفع گرفتاری آسیب‌دیدگان، مجاهدت است

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر کشور گفت: تلاش نیروهای هلال احمر در راه رفع گرفتاری آسیب‌دیدگان در حوادث،یک نوع مجاهدت است.

۴ روز قبل

نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر: تلاش نیروهای هلال‌احمر در راه رفع گرفتاری آسیب‌دیدگان، مجاهدت است

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین معزی در جلسه شورای اداری جمعیت هلال احمر یزد ضمن تقدیر از تلاش نیروهای هلال احمر گفت: باید در کاهش رنج مردم تلاش کرد و غم را از دل مومنین برداشت،پاداش شاد کردن دل مومنان بسیار بالاست و خدا این تلاش ها را می‌بیند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر کشور افزود:تلاش نیروهای هلال احمر در راه رفع گرفتاری آسیب‌دیدگان در حوادث،یک نوع مجاهدت است و این مجاهدت ها به ما روحیه می‌دهد.

وی گفت:هر کاری که با نیت خدایی انجام شود عبادت است و عبودیت در نزد خدای متعال ارزش زیادی دارد،همان گونه که پیامبر(ص)،دارای مکارم اخلاقی فراوانی است اما قرآن،عبودیت او را مورد تاکید قرار می دهد و آن را می ستاید.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر کشور گفت: در امور به خدا توکل کنیم تا گرفتار وسوسه نفس نباشیم و هر کاری را به بندگی ختم کنیم.

وی گفت:خوشبختانه در یزد حوادث کمتری داشته ایم اما در هر شرایطی نیروهای هلال احمر وظیفه دارند با حفظ آمادگی کامل آرامش و شادمانی را در دل مردم ایجاد کنند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر افزود:با وجود کمبود امکانات، سختی هایی در راه شاد کردن مردم و رفع مشکلات وجود دارد،در این باره باید ارتباط با خیرین را افزایش دهیم، خیرین در مسیر عمران و آبادانی جامعه پرتلاش بوده اند.
حجت الاسلام و المسلمین معزی گفت: خیرین در همه ابعاد نقش دارند و برگزاری مراسم باشکوه اربعین نیز به دست خیرین است هر چند امریکایی‌ها و دشمنان از این موضوع ناراحت هستند.
وی افزود: باید در هر شرایطی به مردم و اندیشه های آنان احترام بگذاریم و مشکلات را به گوش مسئولان برسانیم تا گامی برای حل دغدغه های مردم برداشته شود.
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر کشور افزود:همچنین می توان از ظرفیت طلاب در جهت خدمت به مردم استفاده کرد، تفاوتی میان طلاب و نیروهای عادی در هلال احمر و در راه خدمت رسانی به مردم وجود ندارد.
وی بیان کرد: همه وظیفه مهمی در قبال مردم داریم و باید در کنار هم در جهت رفع مشکلات اقدام کنیم و درب‌ها را به روی مردم باز بگذاریم و پاسخگوی جامعه باشیم.
حجت الاسلام و المسلمین معزی تصریح کرد: امروز مسئولان با آمریکا در حال دست و پنجه نرم کردن هستند و ما با استکبار جهانی در حال جنگیم،آنها با فشارهای اقتصادی ما را در تنگنا قرار داده اند و می‌خواهند اسلام را به سطح اجتماع نیاوریم .
وی یادآور شد:اگر سر تسلیم در برابر مستکبران فرود بیاوریم می‌خواهند آزادی ما را در همه عرصه ها بگیرند تا به ظاهر مستقل اما در واقع مستعمره باشیم،در زمان طاغوت امریکایی‌ها ۴۰ هزار مستشار در ایران داشتند و ما را به استعمار کشیده بودند.
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر کشور گفت:انقلاب ما را در هر زمینه ای جلو برد و در جهان مطرح کرد ما را در همه شرایط تحریم کردند . شرایط دشوار فعلی نیز با ایستادگی مردم، تلاش مسئولان و یاری خداوند سپری می شود.
وی گفت:با وجود همه مشکلات،باید بر اساس قوانین و دستورالعمل‌ها به وظایف خود عمل کنیم و همیشه آماده باشیم چرا که کشور ما حادثه خیز است.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین معزی گفت: ما نیز در حوزه ولی فقیه بر روی اقدامات و فعالیت های جمعیت، نظارت می کنیم .
در این جلسه مدیرعامل جمعیت استان یزد و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان به بیان دیدگاه و مسایل استان پرداختند.