اخبار / ستادی

نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر: کریمان اهل بهشت هستند

نخستین آیین تکریم کریمان به مناسبت ولادت امام رضا (علیه السلام) و دهه کرامت با حضور حجت الاسلام و المسلمین معزی، معاونین، مدیران و همکاران جمعیت روز یکشنبه ۲۳ تیرماه در سالن همایش های معاونت توانبخشی با تقدیر از ۵ تن از کریمان برگزار شد.

۱ ماه قبل

نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر: کریمان اهل بهشت هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر، حجت الاسلام والمسلمین معزی در سخنانی با تبریک جشن میلاد هشتمین ستاره‌ پر فروغ خاندان عصمت و طهارت با اشاره به فرموده پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)، گفت : کرامت مرد، دین اوست؛ آنچه که ما از این پنج نفر که نمونه‌ای از امت کریم ایران هستند دیدیم و شنیدیم، واقعا دین و آیین‌شان بود. چنین صفات و کارهای ارزشمندی، همه و همه از آموزه‌های اهل بیت (علیهم السلام) است که آنان پایه‌های کرم هستند و ائمه هدی، تجلی حضرت حق در میان انسان‌ها هستند. ما انسان‌های معمولی اگر می‌خواهیم خدا را مشاهده کنیم، باید صفاتش را در ایشان ببینیم. امامان ما رفتارشان و عاداتشان نیکی کردن است و طبیعت و منش ایشان کرامت است.

نماینده‌ ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با اشاره به این‌ که کرامت، اصلی از ۱۲ اصل فتوت و جوانمردی‌ است، خاطر نشان کرد: کریمان اهل بهشت هستند و برای این‌ که بتوانیم کارنامه‌ درخشان و آبرومندی در قیامت داشته باشیم، راهی جز کریمانه زندگی کردن نداریم.

وی خطاب به مدعوین حاضر در نخستین آیین تکریم کریمان با اشاره به ضرورت توجه و اهتمام به حمایت و همیاری افزود: ما باید تمام نیرو و همتمان را بسیج کنیم تا با کرامت با انسان‌ها رفتار کنیم. کریم کسی است که می‌بخشد و منّت نمی‌گذارد؛ خوشحال می‌شود دیگری بهره ببرد و او تماشا کند؛ کرامت یعنی این‌ که دستمان را فقط به سوی خداوند بی‌نیاز دراز کنیم و در برابر لئیمان و شیطان استقامت ورزیم.

در این مراسم که به همت معاونت فرهنگی حوزه‌ نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر برگزار شد، از پنج تن از کریمان نمونه حامد هادیان خبرنگاری که در بحرانی‌ترین شرایط با کم‌ترین امکانات، سیل را روایت می‌کرد، حاج محسن احمدیان طلبه‌ای که تا کمر در آب رفته و هموطن ترکمن را روی دوشش جابه‌جا کرد، صدارت طلبه‌ای که به همراه گروهی از جوانان، بیش از ۱۵ هزار درخت انجیر را از خشک شدن قطعی نجات دادن، محمد خامه‌یار خادم و فعال فرهنگی باسابقه‌ای که از سال‌ها قبل، مدیریت سیل مهربانی هموطنان ایرانی را بر عهده داشته و روح الله خسروی که با به تصویر کشیدن قابی بی‌نظیر از پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران، تصویر امید و استقامت ایرانیان را ماندگار کرد؛ تقدیر شد.