اخبار / استانی

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در هلال‌احمر قم: در طرح های اوقات فراغت باید آموزش، نشاط، تنوع و استعدادیابی نهفته باشد

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در هلال‌احمر استان قم گفت: آموزش، نشاط، تنوع و استعدادیابی باید در طرح های اوقات فراغت جوانان نهفته باشد.

۴ ماه قبل

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در هلال‌احمر قم: در طرح های اوقات فراغت باید آموزش، نشاط، تنوع و استعدادیابی نهفته باشد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، حجت السلام والمسلمین سید مصطفی علامه مهری در نشست هم اندیشی کارشناسان معاونت امور جوانان  هلال احمر استان قم با اشاره به اینکه کارشناسان در واقع مربیان جامعه هستند و نقش مهم تربیتی و آموزشی دارند، گفت: برای پیشرفت جامعه سه گروه باید به خوبی انتخاب شوند، گروه اول رهبران جامعه هستند که باید عاقل، بصیر، خوش فکر و شجاع باشند و به موقع تصمیات خوبی بگیرند.

وی دومین گروه را فرهیختگان جامعه همانند رهبران احزاب و صاحبان قدرت مالی و نفوذ اجتماعی که در پیشرفت کشور تاثیر زیادی دارند، دانست و افزود: سومین گروه توده مردم شامل خانواده ها هستند و اگر توده مردم نیز دارای ویژگی های بصیرتی و آگاهی باشند می توان به تعالی رسید.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در هلال‌احمر استان قم با بیان اینکه انتخاب مربیان خوب و مراقبت آنها از نسل جوان موجب نجات و موفقیت جامعه می‌شود، گفت: جوانان با سوالات و شبهه های زیادی روبه‌رو هستند و باید زمینه را برای آگاهی و دست یافتن به پاسخ صحیح فراهم و نباید جوانان را با پاسخ های تند از دین‌، گریزان کنیم.

وی با اشاره به اینکه می توان به بهترین نحو اوقات فراغت جوانان را پر کرد، درباره برگزاری دوره ها و اردوها گفت: این دوره ها باید با نشاط و توام با رضایت باشد و در آن استعداد یابی همراه با مهارت آموزی و خلاقیت شود.

 برگزاری  کارگاه آموزشی ضمن خدمت «نحوه برگزاری اردو»

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم نیز در این نشست از برگزاری دوره  ۲۴ ساعته ضمن خدمت «نحوه برگزاری اردو » ویژه کارکنان هلال احمر این استان خبر داد.

 محمد مصباحی گفت: این دوره  آموزشی ۴ روزه با هدف ارتقای سطح دانش کارشناسان فعالی در برنامه های اردویی در ۱۶ ساعت حضوری و ۸ ساعت مجازی با حضور ۲۸  نفر برگزار شد.

وی با اشاره به سرفصل های آموزشی این دوره گفت: آشنایی با دستورالعمل اردویی وزارت آموزش و پرورش، پیوست‏ های فرهنگی اردو و برنامه ‏ریزی فرهنگی برای برگزاری اردو در رده‏ های سنی مختلف، اردوهای دانش ‏آموزی و ملاحظات تربیت جنسی و آشنایی با بازی‏ ها و مهارت های اردویی از مباحث این دوره بشمار می رود.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به اهمیت آمادگی کارکنان حوزه جوانان برای اجرای برنامه های اردویی گفت: این دوره با هماهنگی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور و مجوز معاونت آموزش، پژوهش و فناوری به استان ها ابلاغ و در روزهای میانی تیرماه در قم برگزار شد.