اخبار / استانی

نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز: هلال‌احمر در خط مقدم مقابله با سیلاب بود

نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز گفت: در سیلاب امسال جمعیت هلال‌احمر استان در خط مقدم مقابله و امدادرسانی به آسیب دیدگان سیل بود.

۱ ماه قبل

نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز: هلال‌احمر در خط مقدم مقابله با سیلاب بود

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر خوزستان حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالنبی موسوی فرد در جمع مدیرعامل و کارکنان جمعیت هلال‌احمر استان گفت: هر کجا بحرانی رخ دهد، آنجا خط مقدم محسوب می شود و جمعیت هلال احمر به عنوان خط مقدم حوادث، حضوری مستمر و مؤثر در بحران ها داشته است.

وی با تقدیر از خدمات جمعیت هلال‌احمر در سیلاب و زلزله امسال در خوزستان گفت: جمعیت هلال‌احمر در سیلاب امسال و زلزله مسجدسلیمان در خوزستان در خط مقدم امدادرسانی بود.امدادگران هلال احمر در طول شبانه روز زحمت می کشیدند تا آلام سیل زدگان و زلزله زدگان و سختی هایش را که متوجه آنان بود برطرف کنند و آرامش را به مردم بازگردانند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: برپایی اردوگاه های اسکان اضطراری در سیلاب از حرکات بسیار موثر و مثبت هلال احمر به ویژه در خوزستان بود، در امدادرسانی امسال در سیلاب شاهد زحمات ارزشمند امدادگران هلال احمر بودم. در چندسال اخیر جمعیت هلال‌احمر در پیاده‌روی اربعین حضور پررنگی هم در داخل و هم در خارج کشور داشته و این جای تقدیر و تشکر دارد.

وی افزود: با توجه به وجود دو مرز شلمچه و چذابه و تشرف بسیار زیاد زائران با توجه به حذف ویزا باید برنامه ریزی جامع و خوبی انجام شود. جمعیت هلال احمر در خارج از مرز فعالیت های شایانی را انجام می دهد که انتظار داریم در ایام اربعین با توجه به شرایط مطلوب تشرف به عتبات عالیات، این خدمات ارائه و به صورت کیفی و کمی افزایش یابد.

بر اساس این گزارش، در آغاز این دیدار، علی خدادادی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان، گزارشی از فعالیت های متنوع این مجموعه خدمت رسان در ایام مختلف سال ارائه کرد.