آگهی

اخبار / ستادی

نماینده ولی فقیه در هلال احمر در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری استان خوزستان: هلال احمر بستر مناسب فعالیت های اجتماعی برای طلاب است

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر گفت: روحانیون ملجاء مردم هستند و باید در فعالیت‌های اجتماعی وارد شوند و هلال احمر بستر مناسبی برای طلاب برای ورود به این گونه فعالیت‌ها است.

۱ هفته قبل

نماینده ولی فقیه در هلال احمر در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری استان خوزستان: هلال احمر بستر مناسب فعالیت های اجتماعی برای طلاب است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر به نقل از روابط عمومی جمعیت در خوزستان، حجت‌الاسلام والمسلمین معزی پیش از ظهر امروز به طور جداگانه با آیت الله موسوی جزایری و آیت الله شفیعی اعضای مجلس خبرگان رهبری دیدار و گفت‌وگو کرد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر در دیدار با آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری رئیس حوزه‌های علمیه خوزستان و عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در جمعیت هلال‌احمر کانون‌های دانش آموزی، دانشجویی و طلاب زیر مجموعه سازمان جوانان وجود دارد که در خوزستان ۱۲ کانون طلاب ایجاد شده است و از این ۱۲ کانون، ۹ مورد مربوط به برادران با ۷۵ عضو و ۳ کانون مربوط به خواهران با ۵۵ عضو است. این کانون ها شورای اجرایی دارند و اعضای آن از طریق برگزاری انتخابات، دبیر کانون را انتخاب می‌کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین معزی افزود: روحانیون ملجاء مردم هستند و باید در فعالیت‌های اجتماعی وارد شوند و هلال احمر بستر مناسبی برای طلاب برای ورود به این گونه فعالیت‌ها است.

او در رابطه با حمایت از افزایش کانون‌های طلاب هلال احمر، گفت: این موضوع نیازمند حمایت شما به عنوان زعیم حوزه‌های علمیه خوزستان است تا کانون‌های هلال احمر طلاب افزایش یابد. به دلیل گستردگی حوزه‌های علمیه در خوزستان وجود کانون‌های هلال احمر طلاب می‌تواند مفید و مثبت واقع شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین معزی با اشاره به حضور طلاب در سیلاب لرستان و خوزستان، بیان کرد: حضور طلاب در سیلاب بسیار موثر بود و هلال احمر یکی از بسترهای حضور طلاب برای ساماندهی آنها به منظور انجام فعالیت‌ها و خدمات اجتماعی است. جمعیت هلال‌احمر همواره در تمام زمان‌ها و در حوادث و بحران‌ها در کنار مردم بوده است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر افزود: حضور طلاب در خیمه‌های نماز در ایام نوروز در پایگاه‌های جاده ای هلال احمر تأثیر بسیار زیادی بر مردم دارد و طلاب می‌توانند در همه صحنه‌ها حضور داشته باشند.

حجت‌الاسلام و المسلمین معزی با بیان اینکه در دنیا ۴۴ نوع حادثه ثبت شده است که در ایران ۳۳ نوع آن اتفاق می‌افتد، گفت: ایران کشور زلزله خیزی است به طوری که طی ۴۰ سال بعد از انقلاب اسلامی ۴ زلزله مهیب در رودبار، بم، ورزقان و کرمانشاه رخ داد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر با اشاره به وجود حوادثی نظیر آتش سوزی، رانش زمین و بافت فرسوده در کشور به عنوان کانون خطر، بیان کرد: هلال احمر با دانش، تجربه و جایگاه بین‌المللی که در زمینه حوادث و بحران‌ها دارد، می تواند به کاهش حوادث کمک کند.

حجت الاسلام و المسلمین معزی همچنین در دیدار با آیت الله شفیعی با اشاره به حضور و حمایت علما از جمعیت هلال احمر تاکید کرد: در سیلاب‌های اخیر که در چند استان اتفاق افتاد و خسارات فراوانی را وارد کرد، مردمی هستند که در یک لحظه زندگی‌شان را از دست می‌دهند و دستشان را به سوی انسان‌ها برای کمک دراز می‌کنند که نخستین پرچمی که برافراشته می‌شود پرچم هلال احمر است.

او ادامه داد: خوزستان استان مقاومت و پایداری و نماد ایستادگی ملت ایران و سرزمین جوانمردان است، جوانمردانی که هیچگاه تاریخ ایران و تاریخ تشیع و خوزستان آنها را فراموش نخواهد کرد.

کانون های طلاب هلال احمردر خوزستان بیشتر شوند

زعیم حوزه‌های علمیه خوزستان هم در دیدار با نماینده ولی فقیه در هلال احمر گفت: انتظار داریم همانند کانون‌های دانش آموزی و دانشجویی، کانون‌های طلاب در حوزه‌های علمیه استان بیشتر شود.

آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری ظهر امروز در این دیدار تاکید کرد: حوزه‌های علمیه پس از انقلاب توسعه پیدا کردند و به لحاظ کمی و کیفی توانمند هستند، لذا می‌توانند در زمینه‌های مورد نیاز هلال احمر فعالیت داشته باشند.

او افزود: مسئول دفتر نمایندگی رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر خوزستان این موضوع را یک دستورالعمل بداند و ما هم از او پشتیبانی می‌کنیم.

زعیم حوزه‌های علمیه خوزستان گفت: در خوزستان ۲۰ حوزه علمیه تحت نظر مرکز مدیریت حوزه علمیه قم فعالیت می‌کنند و در سطح استان بیش از ۵۰ مدرسه علمیه دیگر که تحت پوشش ما نیستند نیز وجود دارد.

خدمات عوامل جمعیت هلال احمر برگرفته از فطرت پاک بشری است

آیت الله سید علی شفیعی هم در دیدار جداگانه با حجت الاسلام و المسلمین معزی گفت: حقیقت وجودی کارنامه درخشان هلال احمر نیاز به اثبات ندارد چرا که همگان خدمات هلال احمری‌ها را می بینند.

عضور مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: خدماتی که عوامل هلال احمر در شرایط خاص انجام می‌دهند برای مردم پنهان نمی‌ماند چرا که هر انسانی سهمی از فطرت بشری دارد، مردم دعایشان می‌کنند و احترامشان را حفظ می‌کنند.

او گفت: آرامش فکری که عوامل جمعیت هلال احمر در خدمت به مردم احساس می‌کنند و همچنین آرامش و معنویتی که به دنبال اقدامات خداپسندانه برای آنها به همراه دارد، بسیار با ارزش است و گرهی از کار مشکل داری باز کردن و نجات جان مجروح در حوادث و از جمله این اقدامات کار کمی نیست.

حجت الاسلام و المسلمین معزی در سفر به خوزستان همچنین به طور جداگانه با نماینده ولی فقیه در استان و همچنین استاندار خوزستان دیدار کرد.

گفتنی است در این سفر دو روزه، حجت الاسلام و المسلمین ذاکری معاون نظارت و امور شرعی، احمدوند معاون فرهنگی و امور آموزشی و پژوهشی و عبدالمجید معزی مشاور نماینده ولی فقیه در هلال احمر و مدیر کل حوزه نمایندگی، حجت الاسلام و المسلمین معزی را همراهی می‌کنند.