اخبار / خبر فوری / ستادی

گسترش صداقت ، راستی و درستی در جامعه نیازمند همت همگانی است

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر صبح امروز در نشست مجمع عمومی جمعیت هلال احمر در مشهد مقدس با اشاره به اینکه گسترش صداقت ، راستی و درستگویی در جامعه نیازمند همت و تلاش همگانی است، گفت: برای تحقق این مهم در جامعه ی ارزشمندی همچون جمعیت هلال احمر باید به پرورش و تقویت فرهنگ راستگویی ، امانتداری و وفاداری پرداخت.

۲ هفته قبل

گسترش صداقت ، راستی و درستی در جامعه نیازمند همت همگانی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر، حجت‌الاسلام و المسلمین معزی با تاکید بر اهمیت نگاه صحیح و روشن به هلال احمر به عنوان نهادی که بشریت را مدنظر قرار داده و با عشقی که به انسان ها دارد در جهت رفع آلام آنان حرکت می کند خاطرنشان کرد: اگرچه هلال احمر برای حضور در بحران هایی چون سیل ، زلزله ، بهمن و سقوط هواپیما همواره آماده خدمت به همنوع خود است لیکن ظرفیت هایی که این نهاد مردمی دارد نیز بسیار بیش از اینهاست.
نماینده ولی فقیه در هلال احمر با بیان اینکه هلال احمر ، جمعیتی است والا برای خدمت به انسانها در عرصه بشردوستی و کاهش رنج و درد آنان افزود: نگاه مسئولانه ، تاکید همگانی بر تقویت اخلاق و معنویت در فضای این مجموعه مردمی ، ارتقاء فرهنگ دینی و حرکت در مسیر رفع تنگناهای معیشتی مردم از مهمترین اقداماتی است که با حرکت در جهت انجام آنان، جمعیت هلال احمر در مسیر تعالی و رشد بیش از پیش قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینکه برای رسیدن به فضایی عادلانه و صادقانه باید امانتداری ، عدالت و راستگویی را در خود تقویت کنیم تصریح کرد: تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه مهم و راهبردی گام دوم انقلاب نیز می تواند راهکار و راهبرد اساسی در جهت تحقق این مهم باشد.
حجت الاسلام و المسلمین معزی سپس با تبیین شاخص ها و معیارهای موجود در بیانیه گام دوم رهبر انقلاب معنویت را سرلوحه این راهبرد مهم چهل ساله دوم انقلاب اسلامی دانست و افزود: خدمت به انسان ها ، از بین بردن فقر ، جهل ، نادانی و مشکلات از نکات برجسته مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری در این بیانیه است که باید این منویات را در مسیر تعالی اهداف جمعیت هلال احمر به کار برد.
وی با تاکید بر آیات قرآن کریم و روایات از معصومین علیهم السلام به مسئولیت سنگین انسان در پیشگاه الهی اشاره کرد و افزود: انسان جایگاه والایی در آفرینش و خلقت به دست آورده که به واسطه آن خلیفه خداوند بر روی زمین قرار گرفته است.
نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر در همین زمینه افزود: از همین رو انسان باید شکرگزار نعمات الهی بوده و در برابر آنها مسئول باشد.
حجت الاسلام و المسلمین معزی، زندگی در شرایط حاکمیت دین را نعمتی الهی دانست و خاطر نشان کرد: ملت ایران به پشتوانه رهبر کبیر انقلاب اسلامی و همت آن شخصیت بلند مقام و عارفی ارجمند وحدت مثال‌زدنی مردم جان فدا و ایثارگر ون در شرایطی زندگی می‌کنند که می‌توانند به سرنوشت خویش مسلط بوده و برای خود تصمیم گیری کنند ، لیکن باید در نظر داشت که شکرانه ی این نعمت به فراموشی سپرده نشود.
وی در پایان بار دیگر با یادآوری این نکته که باید تلاش کرد تا پاکدستی ، درستی و راستی در جامعه پرورش داده شود افزود: با تحقق این مهم یقیناً جامعه‌ای بشردوست خدمتگزار و فداکار خواهیم داشت.