اخبار / استانی

نیروهای هلال احمر زنجان در آماده باش وضعیت نارنجی قرار دارند

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: با توجه به شدت بارش ها و احتمال وقوع سیل، آماده باش وضعیت نارنجی به تمامی پایگاه های امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اعلام شده است.

۲ ماه قبل

نیروهای هلال احمر زنجان در آماده باش وضعیت نارنجی قرار دارند

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان ، غفور آقاجانلو با اشاره به وضعیت جوی استان مبنی بر تداوم بارش های شدید افزود: هم اکنون تمامی نیروهای امدادی، پرسنل عملیاتی و حتی داوطلبان در تمامی شهرستان های این استان با توجه به احتمال وقوع سیل در آماده باش کامل هستند.

وی یادآوری کرد: هم اکنون نیروهای خط اول در پایگاه های امداد و نجات استان مستقر هستند که در صورت بروز حادثه و وقوع سیل نیروهای آنکال ( گوش به زنگ) نیز وارد عمل می شوند و در مجموع وظایف و نحوه امداد رسانی ها تعریف شده است.

این مسئول ادامه داد: طبق برنامه قلبی تمامی پایگاه ها و نیروهای عملیاتی جمعیت هلال احمر در تمامی شهرستان ها برای امداد رسانی بهنگام و مقابله با سیل در آماده باش هستند و مرخصی تمام نیروها لغو شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان ادامه داد: هواشناسی استان بیشترین شدت بارش ها را از بعدازظهر امروز تا ظهر فردا اعلام کرده و بر این مبنا تا کنون مشکلی در ارتباط با وقوع سیل در روستاها گزارش نشده است.

وی اظهار داشت: تمامی تجهیزات مورد نیاز در هنگام وقوع سیل برای امداد رسانی به موقع بر خودروها بارگیری و همه امکانات مورد نیاز در این حوزه بسیج شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: علاوه بر پایگاه های جمعیت هلال احمر استان باهمکاری دستگاه های متولی، محل های مشخصی برای اسکان سیل زدگان احتمالی پیش بینی و در جلسه روز گذشته ستاد مدیریت بحران نیز نسبت به تخلیه روستاهای در معرض خطر تاکید شده است.

در طرح ملی امداد و نجات نوروزی در ۱۸پایگاه امداد و نجات استان با بکارگیری ۳۶۰ نفر امدادگر و نجاتگر به مسافران و هم استانی ها خدمات رسانی می شود.