اخبار / ستادی

هشداری که باید جدی گرفته شود؛ افزایش ۱۵ درصدی ماموریت‌های امدادی در تصادفات حمل و نقل عمومی/ اینفوگرافیک

 مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات اعلام کرده است که ۱۳۵ مورد عملیات مرتبط با سیستم حمل و نقل عمومی (اتوبوس، مینی بوس و ون) از ابتدای سال ۹۸ تا کنون در جاده‌های برون شهری کشور انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۷، حدود ۱۵ درصد افزایش داشته است.

۵ ماه قبل

هشداری که باید جدی گرفته شود؛ افزایش ۱۵ درصدی ماموریت‌های امدادی در تصادفات حمل و نقل عمومی/ اینفوگرافیک

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، بر اساس اعلام مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات از ابتدای سال ۹۸ تا کنون در این حوادث ۳۶۶ نفر مصدوم شده و بیش از ۲۰۳ نفر با آمبولانس های جمعیت هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شده‌اند. با توجه به شدت حوادث و سوانح، عملیات نجات فنی و رهاسازی افراد گرفتار در خودروهای آسیب دیده نیز ۱۰۰ درصد افزایش داشته و در این ماموریت‌ها ۹۸ نفر توسط نیروهای متخصص امداد و نجات و دستگا‌ه‌های نجات در حوادث جاده‌ای رهاسازی شدند.
بیشترین تعداد حوادث خودروهای حمل و نقل عمومی مربوط به اتوبوس با ۷۱ مورد عملیات و بعد از آن مینی بوس با ۵۳ مورد و خودروی ون با ۱۱ مورد عملیات بوده است. این آمارها فقط مربوط به حوادثی است که جمعیت هلال احمر در آنها حضور داشته و قطعا آمار حوادث خودروهای حمل و نقل عمومی بیش از این تعداد است.

 

برای مشاهده اینفوگرافیک در ابعاد بزرگتر، روی تصویر بالا کلیک کنید