اخبار / ستادی

هلال‌احمر در مواقع بحرانی خدمات بسیار ارزشمندی به مردم ارائه می‌دهد

نماینده مردم سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی جمعیت هلال‌احمر را منشا برکات فراوان برای جامعه عنوان کرد و افزود: این جمعیت در سراسر کشور باوجود کمبود اعتبار به‌عنوان یک سازمان پویا و محرک در جامعه، خدمات خوبی را ارائه می دهد.

۱۱ ماه قبل

هلال‌احمر در مواقع بحرانی خدمات بسیار ارزشمندی به مردم ارائه می‌دهد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر،  احمد همتی شامگاه سه‌شنبه در آیین اختتامیه المپیاد ورزشی کارکنان و اعضای جمعیت هلال‌احمر در سمنان با بیان اینکه سمنان به‌واسطه نزدیکی به پایتخت می‌تواند پایلوت خدمت‌رسانی در مواقع بحران به تهران و استان‌های مرکزی کشور باشد، گفت: راه‌اندازی سایت پرواز بالگرد در شهرستان سرخه یکی از مطالبات مردم است که امیدواریم موردتوجه مسئولان هلال‌احمر قرار گیرد؛ چرا که این زیرساخت مهم امدادی می‌تواند امکان خدمات‌دهی مطلوب در زمان بحران را در منطقه و حتی پایتخت فراهم کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه راه‌اندازی سایت پروازی در سرخه می‌تواند دغدغه‌ها در زمان‌حساس و بحرانی را کاهش دهد، گفت: ایران کشوری حادثه‌خیز از لحاظ بروز زلزله است که ایجاد زیرساخت‌های امدادی در آن همیشه در زمره ضرورت‌ها بوده؛ همچنین کریدور شرق به غرب سالانه شاهد ده‌ها تصادف جاده‌ای است که پوشش امدادی آن اهمیت دارد.

وی جمعیت هلال‌احمر را منشا برکات فراوان برای جامعه عنوان کرد و افزود: این جمعیت در سراسر کشور باوجود کمبود اعتبار به‌عنوان یک سازمان پویا و محرک در جامعه، خدمات خوبی را ارائه می دهد.

همتی با بیان اینکه جمعیت هلال‌احمر در مواقع بحرانی خدمات بسیار ارزشمندی به مردم ارائه می‌دهد، تاکید کرد: این جمعیت به‌مثابه یک سازمان پویا، سرشار از انگیزه خدمت‌رسانی و انسان‌دوستی است که در قرآن کریم نیز به این موضوع بارها تأکید شده است.

وی بابیان اینکه مردم به‌واسطه روحیه خوبی که بر جمعیت هلال‌احمر حاکم است، داوطلبانه برای کمک به هم‌نوعان خود تلاش می‌کنند، اظهارداشت: این اقدامات انساندوستانه و همت عمومی انسان را به یاد هشت سال دفاع مقدس می‌اندازد.

نقش هلال احمر در تقویت مشارکت‌های عمومی تاثیرگذار است

در ادامه سعید ناجی؛ سرپرست استانداری سمنان بیان اینکه حل مشکلات موجود بدون حضور مردم امکان‌پذیر نیست و لازم است دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در راستای تقویت حضور گروه‌های مختلف گام بردارند، گفت: نقش جمعیت هلال احمر در تقویت مشارکت‌های عمومی بسیار تاثیر گذار است.

وی با بیان اینکه حضور مردم در کنار یکدیگر بسیاری از امور جامعه را پیش خواهد برد، ادامه داد:: با توجه به این اصل، باید زمینه حضور مردم در عرصه های مختلف مدیریتی کشور را فراهم کرد که در این میان سازمان های مردم‌نهاد و از جمله فعالیت‌های داوطلبانه هلال احمر نقش مهمی خواهند داشت.

سرپرست استانداری سمنان با تاکید بر اینکه تقویت رعایت اصول اخلاقی و انسانی در جامعه امری ضروری است، افزود: جمعیت هلال احمر با فعالیت‌های خود می‌تواند در این مهم، موثر واقع شود، زیرا جمعیت هلال احمر کانون تولید و نشر انسانیت و بشردوستی محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با اتکا به فرهنگ غنی دینی، معنوی و ملی ‌خود و همچنین تاکید بر نقش سازمان‌های مردم‌نهاد و تقویت آن‌ها، می‌توانیم در راستای رفع مشکلات کشور گام برداریم، تصریح کرد: نمونه این مشارکت را می‌توان در زلزله کرمانشاه دید.

ناجی با اشاره به جمله عارف بزرگ شیخ ابوالحسن خرقانی، بیان کرد: جمعیت هلال احمر در مواقع ‌بحرانی و حوادث، بدون توجه به مذهب، دین و گرایش های سیاسی آسیب دیدگان و تنها به دلیل انسانیت، بشردوستی و نوع‌دوستی نسبت به درمان و کاهش آلام و مشکلات مردم اقدام می‌کند.

سرپرست استانداری سمنان با بیان اینکه دولت امورات رسیدگی به بحران سیل، زلزله و حوادث مختلف را به واسطه توانمندی، هنرمندی، عشق به کمک و امدادرسانی به مردم توسط جمعیت هلال احمر، به این نهاد سپرده است، اضافه کرد: نقش موثر جمعیت هلال احمر در تقویت روحیه مشارکت مردمی در میان آحاد اقشار جامعه می‌بایست پر رنگ‌تر شود.

در پایان این مراسم از برترین‌های رشته‌های مختلف المپیاد ورزشی هلال‌احمر تقدیر شد.