اخبار / استانی

هلال‌احمر مجموعه‌ای تأثیرگذار در امدادرسانی به سیل‌زدگان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: حضور پرشور گروه‌های مختلف مردم در کنار افراد آسیب دیده و و حمایت های مختلف از مردم مناطق سیل‌زده موجب انسجام ملی و اجتماعی شد.

۲ ماه قبل

هلال‌احمر مجموعه‌ای تأثیرگذار در امدادرسانی به سیل‌زدگان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، علی خدادادی در نشست هیأت مدیره این جمعیت با اشاره به وقوع سیل در نوروز گفت: هلال احمر با خدمات موثری که به مردم سیل زده ارائه کرد توانست اعتبار اجتماعی خاصی را کسب کند و لذا جا دارد از حضور و تلاش همه جانبه کارکنان، امدادگران، داوطلبان و جوانان و حمایت های ویژه مردم سراسر کشور، تجلیل کرد. حضور مردم به صورت فراگیر، پویا و متعهدانه از نقاط درخشان امدادرسانی به سیل زدگان خوزستان محسوب می شود، البته در این بین برخی رفتارهای غیرمسئولانه و عدم هماهنگی ها موجب شد که در بعضی مناطق سیل زده توزیع مناسبی وجود نداشته باشد.

خدادادی، با اشاره به خسارت های ناشی از سیل گفت: در مجموع بیش از ۳۰ هزار خانوار در سیل آسیب دیدند و ۲۰۰ هزار هکتار زمین زراعی و ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در استان خسارت دید.

وی با تقدیر از مدیران جمعیت هلال احمر در حمایت از فعالیت های امدادی استان خوزستان به سیل‌زدگان افزود: حضور پرشور مردم از یک سو و کمک های بین المللی از سوی دیگر موجبات التیام دردهای ناشی از سیل شد و به انسجام ملی در استان بسیار کمک کرد.

 هلال احمر مجموعه ای تأثیرگذار در امدادرسانی به سیل زدگان

عضو هیأت مدیره جمعیت هلال احمر خوزستان نیز در این نشست گفت: تلاش های جمعیت هلال احمر استان در مناطق سیل زده بسیار مطلوب و مشهود بود و موجب کاهش اثرات این سیل مخرب شد که جا دارد از همه تلاشگران این عرصه تقدیر و تشکر کرد.

دکتر همایون یوسفی با اشاره به اینکه نسبت به حوادث گذشته، خدمات و فعالیت های هلال احمر در مناطق سیل زده به مراتب بیشتر و مؤثرتر بود و پشتیبانی خوبی شد، گفت: در نشست کمیسیون بهداشت و درمان مجلس که گزارشی از سوی رئیس جمعیت هلال احمر ارائه شد، به نقش مؤثر مجموعه هلال احمر استان خوزستان نیز به کرات اشاره و به عنوان مجموعه تأثیرگذار در امدادرسانی به سیل زدگان استان معرفی شد.