اخبار / استانی

هلال احمر از نهادهای مقدس خدمات رسانی در کشور است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان ایلام در جمع داوطلبان خانه هلال چوار گفت: یکی از نهادهای مهم خدمات رسانی در کشور نهاد مقدس هلال احمر است.

۸ ماه قبل

هلال احمر از نهادهای مقدس خدمات رسانی در کشور است

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، دومین دوره آموزشی ویژه داوطلبان جذب شده در خانه هلال چوار با حضور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان، معاون داوطلبان، رئیس جمعیت شهرستان ایلام، مسئولین خانه های هلال، کارشناسان حوزه آموزش و داوطلبان، مربیان و جمع پر شور داوطلبان در سالن شهید آوینی آموزش و پرورش شهر چوار برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین الیاسی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان ایلام اظهار کرد: بخش عظیمی از بلایای طبیعی در کشور عزیزمان ایران اسلامی اتفاق می افتد که لازم است همه طبقات مختلف جامعه آموزش های لازم امداد و نجات را یاد بگیرند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان ایلام افزود: جمعیت هلال احمر یک نهاد مردمی است و هیچ توجهی به سلیقه های سیاسی نداشته و فقط نگاه نوعدوستی و انسان دوستی در این جمعیت وجود دارد که بر اساس آموزه های دین مبین اسلام است.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: فعالیت داوطلبانه فعالیتی است بشردوستانه‌ که برای ترویج خوبی و بهبود کیفیت زندگی انسانی انجام می شود که در این نوع فعالیت هیچگونه منفعت مالی ندارد و در عوض احساس ارزشمند بودن و احترام را به وجود می‌آورد.

معصومه شاهماری گفت: این احساسی که در بین مدد جویان به وجود می آید که به جامعه تعلق دارند و برای برطرف کردن مشکلات و نیازهایشان تنها نیستند یکی از بهترین جنبه های فعالیت های داوطلبانه است.

وی با اشاره به اینکه داوطلبان در حوزه های مختلف جمعیت هلال احمر فعالیت دارند گفت: خانه های هلال، یک جمعیت هلال احمر کوچک شده در شهرها، بخش ها و روستاها هستند که همه خدمات جمعیت هلال احمر را در درون خود متمرکز کرده اند.

وی در ادامه به تشکیل مجمع خیرین و افزایش مویرگی و گسترش شبکه ای فعالیت های داوطلبی در راستای کمک به نیازمندان و محرومین در همایش فرمانداران و بخشداران استان تاکید کرد و گفت: نیاز است این همایش سریع تر در مرکز استان اجرا شود.

وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه در دوره اول ۳۵ نفر از داوطلبان دوره آموزشی امداد و کمکهای اولیه و مهارت داوطلبی را گذرانده اند و دومین دوره آموزشی برای ۸۰ نفر از داوطلبان جذب شده در خانه هلال بخش چوار برگزار می شود.