اخبار / ستادی

هلال احمر با تمام توان در سیل لرستان امدادرسانی می‌کند

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور گفت: جمعیت هلال احمر با بسیج همه امکانات و نیروی انسانی خود در بحران پیش روی لرستان امدادرسانی می‌کند .

۴ ماه قبل

هلال احمر با تمام توان در سیل لرستان امدادرسانی می‌کند

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر لرستان، دکتر محمودرضا پیروی، دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور برای بررسی وضعیت سیلاب اخیر لرستان و شرایط بحرانی روزهای آتی به لرستان سفر کرد.دکتر پیروی بعد از ورود به فرودگاه خرم آباد به شهرستان پل دختر و شهر معمولان رفت وپس از بازدیدبه منظور ارزیابی بارش های پیش رو در ۷۲ساعت اینده عازم شهرستان دورود شد.

دکتر پیروی در جلسه بحران که در شهرستان دورود برگزار شد گفت: تلاش می‌شود اسکان اضطراری و موقت به صورت کمپ در مدارس، مساجد، سالن های ورزشی و همچنین مصلی شهر دورود دایر شود و برای همین موضوع یک هزار چادر امدادی به لرستان منتقل می شود.

وی با اشاره به اینکه قریب پنج هزار پک مواد غذایی یک ماهه نیز در حال آماده سازی و ارسال به شهرستان دورود است، افزود: برنامه ای تدارک دیده شده که شهرستان دورود به چند منطقه مشخص تقسیم و هر منطقه مسئول و عوامل و تجهیزات امدادی خود را در اختیار خواهد گرفت.

پیروی با تاکید بر اینکه تا روز آینده چادرهای اسکان اضطراری از طریق سازمان امداد کشور تهیه و به لرستان ارسال می‌شود افزود: در صورت کسری نیرو در استان درخواست می‌شود از استان‌های همجوار به لرستان اعزام شوند.

به گفته دبیرکل جمعیت هلال احمر، کفش، قایق موتوری و اقلام مورد نیاز نیز از طریق رئیس سازمان امداد در حال تهیه است که در اسرع وقت به لرستان انتقال داده می‌شوند.همچنین تمام نیروها و وعوامل امدادی برای ۷۲ ساعت آینده نیز در آماده باش کامل قرار دارند و امیدواریم با پیش بینی های به عمل آمده شاهد کاهش آسیب های احتمالی در لرستان باشیم.