اخبار / ستادی

هلال‌احمر شب‌های قدر به زائران ایرانی در عتبات عالیات خدمات‌رسانی می‌کند

معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر از خدمات رسانی یک تیم پزشکی و درمانی ۳۵ نفره به زائران ایرانی شب های قدر در عتبات عالیات و شهرهای مقدس نجف اشرف، کربلای معلی و کاظمین خبر داد.

۳ هفته قبل

هلال‌احمر شب‌های قدر به زائران ایرانی در عتبات عالیات خدمات‌رسانی می‌کند

علی حیدری روز یکشنبه به ایرنا گفت: این تیم پزشکی در شب های ۱۹، ۲۱ و ۲۳ ماه مبارک رمضان (شب‌های قدر) با توجه به افزایش تعداد زائران ایرانی در شهرهای زیارتی عراق به ارائه خدمات متنوع درمانی به زائران ایرانی عتبات عالیات خواهد پرداخت.

وی افزود: در حال حاضر سه درمانگاه برای خدمت‌رسانی به زائران ایرانی در شهرهای کربلای معلی (هتل الماس شرق)، نجف اشرف (هتل نباء) و کاظمین (هتل جنت الفردوس) فعال است که تیم پزشکی یادشده در این درمانگاه‌ها خدمات پزشکی خود را در تا روز عید فطر ارائه می دهد.

معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر توضیح داد: در حال حاضر هفت هزار زائر ایرانی برای احیای شب‌های قدر ماه مبارک رمضان در عتبات عالیات حضور دارند.

وی با بیان اینکه در این روزها و شب‌ها حدود ۳ تا چهار هزار زائر در نجف اشرف و کربلای معلی، هزار زائر در شهر کاظمین اقامت دارند، گفت: هم‌اینک حال و هوای خاصی در حرم‌های ائمه اطهار علیهم‌السلام در عراق حاکم است و زائران ایرانی معمولاً شب نوزدهم ماه مبارک رمضان را در مسجد کوفه و شب بیست و یکم را در حرم امیرمؤمنان (ع) و شب بیست و سوم را در حرم سیدالشهدا (ع) در کربلا معلا سپری می کنند.

معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه درمانگاه های هلال احمر در شهرهای کربلا، نجف و کاظمین به زائرین ایرانی که از مجاری قانونی سازمان حج و زیارت به عتبات سفر کرده باشند، خدمات ۲۴ ساعته رایگان ارائه می دهد، افزود: همه دست اندرکاران مرکز پزشکی حج وزیارت در ستاد، نمایندگی مرکز در عراق و کادر بهداشتی و درمانی مستقر در این درمانگاه ها تلاش می کنند تا بهترین خدمات را به زائران ایرانی عتبات عالیات که زمان کوتاهی را در این سفر روحانی به سر می برند، ارائه دهند.