اخبار / استانی

همزمان با «نذر آب۲»؛ کاروان سلامت هلال‌احمر مازندران در روستای ریگ ملک میرجاوه ارائه خدمت می‌کند

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر مازندران از اعزام کاروان ۷۵ نفره سلامت، جهادی و فرهنگی نذر آب ۲ این استان به منطقه ریگ ملک شهرستان میرجاوه خبرداد.

۲ ماه قبل

همزمان با «نذر آب۲»؛ کاروان سلامت هلال‌احمر مازندران در روستای ریگ ملک میرجاوه ارائه خدمت می‌کند

به گزارش روابط عمومی هلال‌احمر مازندران، دکتر معین مهدی لموکی با بیان اینکه خدمات تخصصی حوزه سلامت و اقدامات بهداشتی، درمانی و آموزشی به منظور اجرای نذر آب ۲ در کاروان سلامت استان مازندران در نظر گرفته شده است، گفت: کاروان سلامت هلال احمر مازندران از ۶ تا ۹ شهریور در منطقه محروم ریگ ملک شهرستان میرجاوه استان سیستان و بلوچستان خدمت رسانی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در این کاروان ۲ متخصص زنان و زایمان و نازایی، ۲ ماما،  ۵ دندانپزشک، ۲ کمک دندانپزشک، ۵ متخصص اطفال، یک  متخصص بهداشت روان، یک روانشناس و ۲ پزشک عمومی حضور دارند، افزود: به علاوه ۲ تکنسین دارویی، ۲ پرستار، یک بهداشت محیط و در مجموع ۴۴ داوطلب به همراه ۶ خودروی کمک‌دار، یک دستگاه آمبولانس، یک دستگاه تریلر، یک دستگاه نیسان یخچال‌دار، ۲ دستگاه خودرو ایسوزو  و یک دستگاه مینی‌بوس در کاروان نذرآب ۲ هلال احمر مازندران مشارکت دارند.

دکتر لموکی گفت: در این سه روز به ۳۱۷ زن بارداری که از قبل شناسایی شدند، بسته کامل سلامت در بیمارستان تخصصی میرجاوه ارائه می‌شود و ۴ هزار کودک نیز خدمات سلامت و داندانپزشکی حرفه ای دریافت خواهند کرد.

وی گفت: تیم آموزشی هلال‌احمر استان مازندران با برنامه های جامع از جمله پخش فیلم های آموزشی، اجرای مسابقات دو نفره مباحث عملی، اجرای طرح از من بپرس، نمایش های خیابانی، توزیع بروشور، برگزاری کلاسهای امداد و کمک اولیه، اجرای طرح قرائت پیام امدادی و اعزام به روستاهای منطقه، خدمات آموزشی موثری را ارائه می‌کند.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر مازندران افزود: تیم سحر سازمان جوانان هلال احمر نیز با شعار «با جوانان سیستان و بلوچستان، برای آینده‌ای روشن» با برپایی ایستگاه شادی و نشاط، توزیع بسته های فرهنگی و امدادی، ایستگاه مشاوره برای خانواده، ایستگاه استعدادیابی، ایستگاه خلاقیت و ابتکار و نقاشی روی دیوار مدرسه خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی گفت: تیم بسیج پایگاه مقاومت هلال احمر استان نیز با مراجعه به ۲۲ روستای منطقه نسبت به استقرار تانکر، لوله کشی، برق کشی مدارس و همچنین خرید و نصب کولر درمانگاه ریگ ملک خدمت رسانی خواهد کرد. نصب ۲۰ تانکر ۲ هزار لیتری و توزیع ۵۱۷ تانکر اهدایی نذر آب یک که به منطقه ارسال شده از دیگر برنامه های کاروان سلامت هلال احمر مازندران است .