اخبار / ستادی

واکنش روابط عمومی جمعیت هلال احمر به سخنان نسنجیده و اتهامات اثبات نشده محمود صادقی، نماینده مجلس

به دنبال انتشار فایل تصویری سخنرانی محمود صادقی، نماینده مجلس شورای اسلامی در یک محفل عمومی و ارائه اتهاماتی نسنجیده و اثبات نشده، روابط عمومی جمعیت هلال احمر در اطلاعیه ای به این سخنان واکنش نشان داد.

۴ هفته قبل

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌ احمر، در این اطلاعیه آمده است:

آقای محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در سخنانی نسنجیده و برخلاف واقع، اتهاماتی از جمله فساد را به جمعیت هلال احمر و ریاست آن منتسب و حتی آنها را پیش از هرگونه استماع پاسخ هایی از طرف جمعیت هلال احمر و یا صدور آرایی از سوی مراجع ذیصلاح و صرفا بر مبنای اخبار غیر موثق محرز دانسته اند. در این خصوص موارد زیر حائز اهمیت است:
۱- استماع سخنان موافقان و مخالفان یک موضوع و سپس قضاوت صحیح بر اساس آنها و با درنظر گرفتن مدارک مستدل، و پرهیز از هرگونه قضاوت و اعلام نظر عجولانه،ازجمله خصایص هر انسان آگاه و با بصیرت و آشنای به حدود و ثغور مسلمانی بوده و از خصایص بارز و روشن نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است. قضاوت یکطرفه بر اساس حرف های مخالفان و سخن گفتن با قطعیت پیش از هرگونه اثبات ادعاهای موجود در مراجع ذیصلاح، دور از شان نمایندگی در مجلسی است که قرار است برای کشور میزان و معیار و در راس امور بوده و نماینده آن بایستی عصاره فضایل ملت باشد.
۲- اطلاعات ضدونقیض و سوگیرانه ای در اختیار ایشان قرار گرفته که منابع آنها و نیات شان در تخریب هلال احمر کاملا مشهود بوده و ماههاست که کیان و سرمایه اجتماعی این نهاد مردمی را آماج انواع تهمت ها و بد اخلاقی ها کرده اند. متاسفانه آقای محمود صادقی برخلاف جایگاه نمایندگی و حتی تحصیلات حقوقی و حوزوی شان و برخلاف مسلمات اخلاقی و قانونی و شرعی، بدون بررسی دقیق، دریافت ادله روشن و استماع پاسخ های لازم تهمت ها و نسبت هایی را به ناروا و در یک محفل عمومی مطرح کرده اند که قطعا می تواند پیگیری های حقوقی و قضایی را به دنبال داشته باشد. ضمن آنکه انتساب اتهامات دیگری در این خصوص به مقامات ارشد اجرایی از جمله رییس جمهور محترم کاملا شائبه سیاسی کاری در حرف ها و سخنان نامبرده را اثبات می کند. تندروی هایی که متاسفانه با درپیش بودن انتخابات مجلس، بیش از هرچیز نشان دهنده تلاش برای دیده شدن و کسب رای با چنگ انداختن به هر موضوعی و به هر قیمتی ولو ایراد اتهامات اثبات نشده به افراد است.
۳- جمعیت هلال احمر همانگونه که همواره پاسخگویی و شفافیت را بعنوان یک اصل مسلم در فعالیت های خود پذیرفته و در رابطه با موضوعات، پاسخ های روشنی در خصوص موارد مطرح شده به نهادهای قانونی و نظارتی ارائه داده و بسیاری را نیز قانع کرده است، از ایشان دعوت می کند تا با حضور در جمعیت هلال احمر و جلسه با کارشناسان ذیربط، پاسخ های لازم در خصوص ادعاهایی که بصورت ضدو نقیض در اختیار ایشان قرار گرفته، را دریافت نمایند.
بدیهی است که جمعیت هلال احمر پیگیری حقوقی و قضایی ادعاهای مطروحه از سوی آقای محمود صادقی در مراجع ذیصلاح را برای خود محفوظ می داند.