اخبار / اربعین 98 / ستادی

ویدئو کنفرانس مرکز فرماندهی، کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری هلال احمر با سازمان امداد و مرز خسروی/ پیش‌بینی و ارزیابی اسکان اضطراری زائران در خسروی، چذابه و شلمچه

جلسه ویدئو کنفرانس مرکز فرماندهی، کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر با سازمان امداد و نجات و مرزی خسروی به منظور برنامه ریزی و هماهنگی برای اسکان اضطراری زائران در مرز خسروی، شلمچه، چذابه و مهران برگزار شد.

۶ روز قبل

ویدئو کنفرانس مرکز فرماندهی، کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری هلال احمر با سازمان امداد و مرز خسروی/ پیش‌بینی و ارزیابی اسکان اضطراری زائران در خسروی، چذابه و شلمچه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال‌احمر، در این جلسه که با حضور جانشین دبیرکل و رئیس ستاد اربعین جمعیت هلال‌احمر، مشاور دبیرکل جمعیت هلال‌احمر و نمایندگان ارزیابی عملکرد و حراست جمعیت هلال‌احمر برگزار شد، در زمینه نحوه مدیریت و اسکان اضطراری زائران در پایانه های مرزی به خصوص خسروی، مهران، چذابه وشلمچه برنامه ریزی شد.

در این جلسه با توجه به حجم زیاد زائران در این پایانه های مرزی و اسکان اضطراری شب گذشته ۲ هزار و ۶۰۰ زائر در مرز خسروی و برپایی ۲۵۰ چادر در این پایانه، مقرر شد تا پیش بینی های لازم برای اسکان زائران در قصر شیرین و خسروی انجام شود.

در این زمینه همچنین مقرر شد تا هماهنگی لازم برای بهره گیری از فضاهای با تهویه مناسب و دارای دسترسی به امکانات زیربنایی چون ورزشگاه ها و اماکن ورزشی قصرشیرین با مسئولان استانی انجام شود و همچنین تمامی چادرهای هلال احمر در مرز خسروی نیز زائرانی که قصد شب مانی در مرز را دارند، مهیا شود. بر این اساس هماهنگی برای در نظر گرفتن الگوی مشابهی برای پایانه‌های مهران، چذابه و شلمچه با سازمان امداد و نجات توافق شد.

بنابراین مقرر شد مناسب‌ترین اماکن برای اسکان اضطراری شبانه زائران در شهرهای قصرشیرین (قبل از مرز خسروی)، مهران، سوسنگرد (قبل از چذابه) و خرمشهر (قبل از پایانه شلمچه) شناسایی و بدون برپایی چادر، مهیا شود.

از سوی دیگر چادرهای موجود جمعیت هلال احمر در این مناطق، در نقاط مرزی متمرکز شود تا با استاده از ظرفیت های اسکان بدون چادر در شهرهای نزدیک مرز، اسکان اضطراری زائران فراهم شود.