اخبار / حوادث

پایان خوش در اعماق دره/ نجات سرنشینان پیکان سقوط کرده در دره

نجاتگران و نیروهای واکنش سریع هلال احمر قزوین موفق شدند سرنشینان خودروی پیکانی که صبح روز گذشته به اعماق دره سقوط کرده بود را از داخل خودرو رهاسازی کرده و نجات دهند.

۱ ماه قبل

پایان خوش در اعماق دره/ نجات سرنشینان پیکان سقوط کرده در دره

به گزازش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر،ساعت ۶ صبح یکشنبه بیست و هفتم مرداد ماه بود که نجاتگران پایگاه امداد و نجات قسطین لار – رودبار  الموت- و تیم واکنش سریع استان قزوین برای انجام عملیاتی سخت و نفسگیر راهی کیلومتر ۱۶ محور قزوین – الموت شرقی شدند. هدف عملیات، نجات سرنشینان یک خودروی سقوط کرده به اعماق دره بود.

‌ماجرا هنگامی گزارش شده بود که یک دستگاه خودروی پیکان با ۲ سرنشین به اعماق دره ای در منطقه الموت شرقی سقوط کرده بود، با اعلام این حادثه نیروهای امدادی به سرعت راهی محل شدند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین با اشاره به اینکه نیروهای امدادی پس از حضور در صحنه حادثه برای نجات مصدومان به عمق دره رفتند، گفت: نجاتگران پس از رهاسازی ۲ مصدوم محبوس در خودرو و تثبیت فنی، با استفاده از ابزارهای نجات کوهستان،‌ مصدومان را از دره خارج کرده و به لبه جاده منتقل کردند.

حکمت اله هاشمی افزود: در این حادثه یک زن از ناحیه پای چپ و سر و یک مرد از ناحیه پای راست و کمر آسیب دیده بودند که هر ۲ نفر پس از انجام اقدامات پیش بیمارستانی، با آمبولانس هلال احمر به بیمارستان شهید رجایی منتقل شد.