اخبار / استانی

پایان اردوهای صلح و دوستی خواهران هلال‌احمر گیلان/ اردوی توان‌افزایی خواهران نجاتگر در سمنان

اردوهای تابستانه سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با شور و اشتیاق اعضا و امدادگران در استان ها با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در حال برگزاری است و تا کنون اردوی صلح و دوستی ویژه خواهران در استان گیلان و اردوی توان افزایی اسکان اضطراری و حمایت روانی ویژه خواهران در استان سمنان برگزاری شده است.

۱ ماه قبل

پایان اردوهای صلح و دوستی خواهران هلال‌احمر گیلان/ اردوی توان‌افزایی خواهران نجاتگر در سمنان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گیلان، معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان در اختتامیه اردوهای صلح و دوستی ویژه خواهران گفت: اعضای برتر مدارس در فعالیت‌های بشردوستی و مشارکت بالا در این اردوها حضور دارند تا بتوانند با تمرین بشردوستی و نظم، برای آینده خود برنامه ریزی خوبی داشته باشند.

سعید بابایی با تقدیر از میزبانی جمعیت هلال احمر گیلان گفت: رسالت هلال‌احمر ترویج و نشر فرهنگ بشردوستی در میان مردم است که سازمان جوانان با توجه به جذب اعضای جوان و ایجاد کانون دانش‌آموزی هلال‌احمر تلاش می کند تا با نهادینه کردن فرهنگ بشردوستی و برگزاری اردوهای دوستی ویژه دبیران برتر کانون‌های دانش‌آموزی هلال‌احمر، این مهم را در میان اعضا تقویت کند.

وی گفت: برگزاری مسابقات گنج‌یابی و گردش های دسته جمعی و آموزش های متعدد لازمه ایجاد نشاط و شادی و همچنین مشارکت جوانان است که علاوه بر ایجاد رقابت سالم، فضای دوستی و بشردوستی را تقویت می‌کند. جذب و تربیت جوانان بر اساس برنامه پنج ساله و برگزاری اردوهای دوستی از سال ۹۳ ویژه دبیران برتر کانون­ های دانش ­آموزی هلال­ احمر و معاونت پیش ­دبستانی و دانش ­آموزی سازمان جوانان با همین هدف برگزار می شود.

مهدی ولی پور، مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان هم در این باره گفت: یکی از اهدف جمعیت هلال احمر برنامه‌ریزی برای اعضای جذب شده است و برگزاری این اردوها تاثیر بسیار مهمی در ماندگاری اعضا دارد. آشنایی با فرهنگ و سنن استانهای مختلف و تبادل تجربیات اعضا از دیگر هدفهای این اردوهاست که می تواند ضمن هدف سازی برای آینده آنان میزان اطلاعات و شناخت اعضا را نسبت به فرهنگ اقوام ارتقا دهد .

وی گفت : در این اردوها دبیران  فعال کانونهای دانش آموزی استان های  آذربایجان غربی و شرقی ، اردبیل ، زنجان ، کردستان ، قزوین ، قم ، البرز  و گیلان  در دو مرحله دختران از ۱۶ تا ۱۸ تیر و پسران ۲۰ تا ۲۲ تیر ماه حضور دارند. از هر استان یک تیم شامل ۱۴ نفر از دبیران فعال کانون دانش آموزی به تفکیک دختر و پسر به  مدت ۳ روز در این اردو حضور دارند که اهم برنامه های این اردو شامل بوم گردی، کارگاه‌های خود مراقبتی و خلاقیت ، آشنایی بیشتر با جمعیت هلال احمر ، کوه‌پیمایی ، جنگل نوردی ، آموزش نقشه خوانی و جهت یابی( GPS)، بازدید ازموزه دریایی و بازدید از منطقه ویژه اقتصادی انزلی است.

توان افزایی ۸۰ نفر از نجاتگران خواهر استان سمنان در منطقه «پرور»

اردوی توان افزایی اسکان اضطراری و حمایت روانی نجاتگران خواهر استان سمنان در منطقه پرور نیز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سمنان، مظفر محمدخانی سرپرست جمعیت هلال احمر  استان سمنان در این باره گفت: این اردو به منظور آمادگی هر چه بیشتر نجاتگران در مقابله با حوادث و سوانح طبیعی و غیر طبیعی و همچنین امدادرسانی در شرایط سخت و طاقت فرسا برگزار شد و ۸۰ نجاتگر خواهر از سراسر استان در منطقه پرور شهرستان مهدیشهر در این اردوی توان افزایی شرکت و زندگی در شرایط سخت را تجربه کردند.

محمدخانی افزود: در این اردوی یک روزه نجاتگران آموزش‌های قبلی خود را از جمله برپایی چادر، اردوگاه، حمایت روانی پس از بلایا و … را مرور و به روز رسانی کردند و همه تلاش‌ها این بوده که اردو کاملا عملیاتی و کاربردی برگزار شده و در ارتقای سطح آمادگی شرکت کنندگان نقش موثری داشته باشد.