اخبار / استانی

ضرورت تقویت پایگاه‌های امداد و نجات برای حفاظت بیشتر از هموطنان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمان با هدف بررسی اعتبارات پروژه های عمرانی و تجهیزات هلال احمر استان با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

۱ ماه قبل

ضرورت تقویت پایگاه‌های امداد و نجات برای حفاظت بیشتر از هموطنان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح در دیدار با رودری، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان به تشریح اهم اقدامات و فعالیت‌های هلال احمر پرداخت و گفت: هلال‌احمر در حوادث طبیعی متولی امداد و نجات و در حوادث غیرطبیعی پشتیبان سایر دستگاه‌های امدادی است، اما با توجه به اصل انسانیت در همه حوادث در کنار آسیب دیدگان و نیازمندان حضور دارد.

فلاح با اشاره به اهمیت حضور نیروهای امدادی و به‌کارگیری تجهیزات امداد و نجات در حوادث افزود: تجهیرات به کار گرفته شده در عملیات امداد و نجات دارای ارزش ریالی بالایی است و جمعیت هلال احمر درصدد تامین این امکانات با هدف امدادرسانی سریع، به موقع و موفق در حوادث است.

وی با بیان اینکه کرمان به عنوان استان معین حمیدیه خوزستان در سیل اخیر معرفی شده است، گفت: هلال‌احمر استان کرمان با کمک و همراهی مدیران دستگاه‌ها، کارخانه‌ها، خیرین و مردم استان در امر جمع آوری و ارسال کمک های اهدایی به استان خوزستان بسیار موفق عمل کرده است و در حال حاضر هم در مرحله دوم جمع‌آوری کمک های اهدایی به منظور تامین وسایل ضروری اولیه زندگی مردم سیل زده حمیدیه خوزستان در سطح استان هستیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان نیز در این دیدار با قدردانی از زحمات و تلاش های هلال‌احمر استان، اظهار کرد: کرمان، استان حادثه خیزی است و هلال احمر دستگاه حساسی است که در امر امدادرسانی به لحاظ ذاتی، زمان و مکان نمی شناسد.

رودری با تاکید بر اینکه پایگاه‌های امداد و نجات جاده ای وظیفه حفظ جان مردم  را دارد و هلال احمر باید در این حوزه تقویت شود، افزود: به علاوه تقویت و به‌روز رسانی تجهیزات و انبارهای امدادی هلال احمر  از اهمیت بسیاری برخوردار است و پروژه هایی مانند احداث و تکمیل پایگاه های امداد و نجات بر حسب ضرورت و نیاز استان باید در دستور کار قرار گیرد.

در این جلسه در خصوص اعتبارات پروژه های عمرانی و تجهیزات جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز تصمیم گیری شد.