اخبار / ستادی

پرونده دادرس هفت با معرفی تیم‌های برتر دختران بسته شد

اختتامیه  مرحله کشوری هفتمین دوره مسابقات آماده(بخش دختران) شب گذشته در حالی برگزار شد که تیم البرز موفق شد به مقام قهرمانی برسد، نماینده استان یزد دوم شد و تیم های خوزستان و گلستان به صورت مشترک به مقام سوم رسیدند.

۳ ماه قبل

پرونده دادرس هفت با معرفی تیم‌های برتر دختران بسته شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، شب گذشته مراسم اختتامیه مرحله کشوری هفتمین دوره مسابقات آماده(بخش دختران) با حضور رئیس سازمان جوانان و شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران در حالی برگزار شد که تیم های البرز و یزد توانستند مقام های اول و دوم را کسب کنند و تیم های خوزستان و گلستان مشترکا سوم شدند و با پایان این مسابقات پرونده هفتمین دوره طرح ملی دادرس بسته شد. 

دکتر شهاب الدین صابونچی در مراسم اختتامیه این مسابقات ضمن قدردانی از زحمات عوامل برگزار کننده مسابقات گفت: لازم است از وزارت آموزش و پرورش که با همکاری و همراهی استان مازندران در برگزاری دقیق و منظم مسابقات آماده در مرحله کشوری پرداختند تشکر و قدردانی شود.

صابونچی: دادرسان نوید بخش اتفاقات خوب در آینده کشور هستند

رئیس سازمان جوانان با بیان اینکه مسابقات آماده در سال ۹۸ در فضایی متفاوت برگزار شد گفت: برگزاری مسابقات کشوری در اردوگاه شهید باهنر و حضور نمایندگان ۳۱ استان برای اولین بار در کنار هم سبب ایجاد همدلی و یکپارچگی دانش آموزان با یکدیگر و ایجاد فضای رقابتی سالم شد.

وی افزود: برگزاری مسابقات در تهران سبب شد تا توانمندی دادرسان دیده شود. نشان دادرس که ارمغان آور اقتدار و توانمندی برای کانون های دانش آموزی و سازمان جوانان و جمعیت هلال است و به عنوان نشانی ارزشمند مورد توجه و استقبال مسئولین قرار گرفته است.

وی همچنین گفت: مشاهده دادرسان توانمند می تواند نوید بخش رقم خوردن اتفاقات خوب در آینده کشور باشد چرا که در مواقع بحرانی و بروز مخاطرات می توانیم به دادرسان اتکا کنیم. از این رو توسعه آموزش دانش آموزان بیش از پیش در حال تحقق است و با حفظ انسجام در کار می توانیم به عنوان یک الگوی موفق به سایر کشورهای دیگرمعرفی و آموزش داده شود.

وی با تاکید کرد: رسالت اصلی و مسئولیت دانش آموزان پس از پایان مسابقات آغاز می گردد و فارغ از نتایج، تمامی تیم های حضور یافته در مرحله کشوری برگزیده هستند، چرا که انتخاب ۳۱ تیم از بین ۸ هزار تیم و حضور در مسابقات کشوری نشان از توانمندی و برگزیدگی دانش آموزان است.

بابایی: کشور به دادرسان نیاز دارد

همچنین سعید بابایی، معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان در این مراسم گفت: زمان طلایی در المپیاد آماده اهمیت ویژه ای دارد به این معنی که نجات جان یک انسان در راس امور قرار دارد. لزوم حضور دادرسان در کنار سازمان ها و نهادها در مواقع بحرانی و شرایط سخت و نجات جان خود و دیگران به خوبی دیده می شود و کشور به دادرسان در تمامی مناطق و مقاطع نیازمند است.

بابایی افزود: در مسابقات آماده کشوری دادرسان علاوه بر اینکه می توانند کمک های امدادی در مواقع بحرانی را فرا گیرند شیوه اخلاق مداری و بشردوستی را نیز می آموزند تا با انتقال مفاهیم نوع دوستانه سبب گسترش فضایی انسان دوستانه و با محبت در محیط اطراف خود شوند. همچنین امید است طرح دادرس گسترش بیشتری پیدا کند و تمامی دانش آموزان کشور تحت پوشش طرح دادرس قرار بگیرند.

نماینده شورای شهر تهران: دادرسان پناهگاه مردم در مخاطرات هستند

شهربانو امانی، نماینده شورای شهر تهران هم که در این مراسم حضور داشت گفت: اینکه شاهد هستیم نهاد بین الملی بشردوستانه ای به نام جمعیت هلال احمر داعیه دار گسترش فعالیت های انسان دوستانه است و دختران ایران زمین مسئولیت و رسالت اجتماعی را تحت عنوان دادرسان در این نهاد فرا می گیرند مایه خوشحالی و مباهات است.

امانی اظهار کرد: زنان جامعه ما به دلیل وجود یکسری هنجارهای اجتماعی از حضور در بسیاری از کارها منع می شوند و یا حضورشان نادیده گرفته می شوند اما با حضور و مشارکت در اقدامات دادرسان می توانند نقش واقعی خود را در جامعه پررنگ تر کنند. اعضای خانواده دادرس در هر نقطه و مکانی که حضور دارند در شرایط بحرانی و مخاطرات پناهگاه و مامن مردم خواهند بود. لازم است مراتب قدردانی را از سازمان جوانان برای ایجاد فضایی برای مهارت آموزی و توانمندسازی دختران ایران زمین فراهم کرده است به جا آوریم.

غیبی: می توانیم سالها شاهد همراهی جوانان در شرایط سخت باشیم

بهرام غیبی، معاون پشتیبانی جمعیت هلال احمر نیز ضمن تقدیر از رئیس سازمان جوانان گفت: از زمان حضور و ریاست دکتر صابونچی شاهد تحولی اساسی در بخش جوانان هلال احمر هستیم و با استوار کردن سرمایه های اجتماعی بر سنگ بنای جمعیت هلال احمر می توانیم سالیان سال شاهد اقدامات داوطلبانه و همراهی جوانان و نوجوانان در شرایط سخت باشیم.