اخبار / استانی

پروژه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد در مناطق حاشیه‌نشین ایلام

برنامه عضوگیری از نوجوانان و فعالیت های فرهنگی – آموزشی جوانان هلال احمر با هدف نشاط اجتماعی در منطقه حاشیه نشین «سرطاف» از توابع شهرستان ایلام در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد با رویکرد اجتماع محور در ایلام برگزار شد.

۱ ماه قبل

پروژه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد در مناطق حاشیه‌نشین ایلام

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، علی اصغر علی اکبری گفت: مناطق حاشیه شهرها با مشکلات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی متعددی مواجه هستند، گفت: به دلیل نبود زیرساخت ها و امکانات فرهنگی و اجتماعی و نبود کنترل، فعالیت های گروه های منحرف در این مناطق گسترش می یابد.
وی با بیان این که مسائل فرهنگی و اجتماعی، شاخص توانمندسازی محلات حاشیه نشین است، گفت: برای توانمندسازی مناطق حاشیه نشین باید بر ویژگی و ظرفیت و مداخله های اجتماعی مردم این مناطق کار شود.

علی اکبری، هدف از اجرای طرح توانمندسازی و توسعه ظرفیت اجتماعی اعضا و داوطلبان، نوجوانان و جوانان مناطق حاشیه نشین و کارکنان جمعیت هلال احمر را کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی دانست و همچنین از برگزاری کارگاه آموزشی بهداشت دهان و دندان با هدف آشنایی و آگاهی بیشتر دانش آموزان با برنامه های پیشگیرانه از پوسیدگی دندان خبر داد.  

وی گفت: در این کارگاه آموزشی که با هدف ترویج فرهنگ بهداشت دهان و دندان در بین دانش آموزان برگزار شد، روش های صحیح حفظ بهداشت دهان و دندان و جلوگیری از پوسیدگی دندان به دانش آموزان ارائه شد.