اخبار / استانی / حوادث

پس از ۱۵ روز تلاش و جست‌وجو؛ پیکر دره نورد اصفهانی از آب‌های دره‌تنگ زندان بیرون کشیده شد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان چهار محال و بختیاری گفت: تلاش امدادگران برای یافتن پیکر دره نورد ۲۷ ساله اصفهانی که با سقوط از صخره، جان خود را از دست داده بود ، به‌ دلیل سخت گذر بودن منطقه ۱۵ روز به طول انجامید.

۲ هفته قبل

پس از ۱۵ روز تلاش و جست‌وجو؛ پیکر دره نورد اصفهانی از آب‌های دره‌تنگ زندان بیرون کشیده شد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان چهار محال و بختیاری؛ سید احمد مرتضوی فرد گفت: با اعلام این حادثه در ساعت ۱۴:۳۰ روز ۳۰ مرداد برای یک گروه ۱۲ نفره دره نورد در تنگ زندان منطقه سبز کوه مشایخ از توابع شهرستان کیار و اطلاع رسانی به جمعیت هلال احمر استان، به سرعت اقدامات جمعیت هلال احمر استان در دو حوزه محل و زمان وقوع حادثه و همچنین جست و جو و رها سازی انجام و انتقال جسد حادثه دیده انجام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر چهارمحال و بختیاری گفت: انتقال پیکر جوان غرق شده با اعزام تیم ۱۴ نفره تخصصی سنگ نوردی و دره نوردی به وسیله بسکت و فیکس کردن جسد و انجام عملیات طناب ریزی و بالا کشی تا ارتفاع ۶۰۰ متر از کف دره و انتقال جسد به مکان مناسب بود.

مرتضوی‌فرد گفت: ۱۰۵ نیروی عملیاتی در قالب ۷ تیم تخصصی امداد کوهستان و دره نورد با استفاده از ۱۰ دستگاه خودرو سبک و نیمه سنگین و ۱۷ ست تخصصی کوهستان و ۲ فروند بالگرد جهت پشتیبانی، این عملیات نفس گیر را به عهده داشتند.

وی گفت: طولانی ترین عملیات بالاکشی با برپایی ۳۱ کارگاه با متوسط طول طناب ۴۰ متر از خط القعر تنگ زندان تا خط الراس آن به ارتفاع بیش از ۱۲۰۰متر در روز ۱۵ شهریورماه به پایان رسید.

مرتضوی‌فرد گفت: پس از رهاسازی جسد توسط تیم غواصی و دره نوردی، باتوجه به اینکه انتقال از راه پیمایش کف دره و پایین بردن آن از آبشارهای متعدد و پرآب تنگ زندان، که امسال پرآب‌تر از سال های گذشته بوده غیرممکن و خطرناک اعلام شد، اما به همت تیم های دره نورد، صخره نورد، کوهنوردان و افراد محلی، سرانجام این عملیات با موفقیت به پایان رسید.