اخبار / ستادی

کاپیتان وحید، از بنیانگذاران امدادهوایی در هلال احمر درگذشت/ پیام تسلیت رئیس و دبیرکل جمعیت هلال احمر

کاپیتان اسماعیل وحید، پیشکسوت امداد هوایی و نخستین خلبان امداد هوایی جمعیت هلال‌احمر صبح امروز به دیار باقی شتافت.

۲ ماه قبل

کاپیتان وحید، از بنیانگذاران امدادهوایی در هلال احمر درگذشت/ پیام تسلیت رئیس و دبیرکل جمعیت هلال احمر

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، کاپیتان اسماعیل وحید از سال ۱۳۷۰ وارد جمعیت هلال‌احمر شد و از آن زمان در ماموریت های متعدد امدادی به هموطنان خدمت کرد. وی که از پیشکسوتان امداد هوایی هلال احمر بود، ۱۸ سال ریاست امداد هوایی هلال احمر را بر عهده داشت و در سمت‌های معاون عملیات شرکت هلی‌کوپتری نوید و عضو هیات مدیره این شرکت هم خدمات انسان‌دوستانه خود را به هموطنان ارائه کرده است.

کاپیتان وحید متولد ۱۳۳۴ بود و در خانواده‌ای ساکن حوالی فرودگاه مهرآباد تهران بزرگ شده بود، جایی که شوق به پرواز را در او زنده نگه داشت تا جایی که با بیش از ۴۰ سال سابقه پرواز در تمام خطوط هوایی کشور، به قدیمی‌ترین خلبان هلی‌کوپترهای امداد و نجات ایران شناخته شد.

خانواده جمعیت هلال‌احمر ضمن تسلیت این ضایعه ناگوار، برای خانواده معزز کاپیتان وحید آرزوی صبر و شکیبایی داشته و خود را در غم از دست دادن این عزیز شریک می‌داند.

 

پیام تسلیت رئیس جمعیت هلال احمر

درگذشت کاپیتان اسماعیل وحید از بنیانگذاران امداد هوایی در جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ضایعه ای تاسف انگیز برای این جمعیت امدادی و داوطلبانه به شمار می آید.

تجربه های گران کاپیتان وحید از بیش از دو دهه ریاست مرکز امداد هوایی سازمان امداد و نجات و حضور در عملیات های خطیر از جمله زلزله بم سرمایه ای ارزشمند برای جمعیت هلال احمر بود که اکنون به عنوان درس هایی مهم نزد این جمعیت به یادگار باقی و برای آیندگان عرصه امداد و نجات استفاده خواهد شد.
فقدان این همکار عزیز و فرمانده بزرگ را به خانواده محترم ایشان و امدادگران و نجاتگران عزیزمان تسلیت می گویم و برای آن مرحوم رحمت، مغفرت و رضوان الهی مسئلت دارم.

دکتر علی اصغر پیوندی
رئیس جمعیت هلال احمر

 

پیام تسلیت دبیرکل جمعیت هلال احمر

دکتر محمودرضا پیروی، دبیرکل جمعیت هلال احمر نیز در پیامی، درگذشت کاپیتان وحید را تسلیت گفت:

در مدت شش ماهی که به عنوان دبیرکل در جمعیت هلال احمر مشغول به کار هستم، توفیق دیدار ایشان را نداشتم اما ثمره کارشان را در طول حوادث اخیر به چشم دیدم. امداد هوایی جمعیت هلال احمر در سیل استان های مختلف کشور واقعا گل کاشت و بدون تردید کاپیتان اسماعیل وحید هم سهمی از این تاثیرگذاری را برای توشه آخرت خویش برداشت.

برخودم لازم می دانم درگذشت این مرد خدوم که از جمله اولین خلبانان و بنیانگذاران امدادهوایی در جمعیت هلال احمر بعداز جنگ تحمیلی بود، را به خانواده ایشان و خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر تسلیت عرض نمایم. مردان بزرگ وقتی از میان ما می روند، یادگاران ارزشمندی از خود برجای می گذارند و بدون تردید ناوگان امدادهوایی یادگار ارزشمندی از ایشان در جمعیت هلال احمر است که به همت همه امدادگران و خلبانان سختکوش در این گنبد دوار به نیکی باقی خواهد ماند. یاد کاپیتان اسماعیل وحید همیشه با ماست و راهش همواره ادامه دارد.