اخبار / استانی / حوادث

پیداشدن دو نفر در ارتفاعات نیشابور پس از ۷۲ ساعت عملیات نجات

مسئول مرکز هماهنگی و کننترل عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی از پیدا شدن دو نفر که در ارتفاعات بوژان و فرخک نیشابور گم شده بودند خبر داد.

۳ ماه قبل

پیداشدن دو نفر در ارتفاعات نیشابور پس از ۷۲ ساعت عملیات نجات

به گزارش روابط عمومی هلال احمر خراسان رضوی؛ حسن گودرزی گفت: پس از اعلام گرفتار شدن یک چوپان در ارتفاعات بوژان تیم ۶ نفری امداد کوهستان هلال احمر نیشابور، به منطقه حادثه اعزام شدند.

وی گفت: به دلیل صعب العبور بودن و تاریکی هوا در روز اول موفق به نجات مصدوم نشدیم. بعد از ۷۲ ساعت عملیات جستجو و نجات در کوههای صعب العبور فرد مصدوم در منطقه آبشارهای بوژان پیدا شد که از ناحیه زانو آسیب دیده بود و بعد از انجام اقدامات درمانی اولیه به پایین کوه منتقل و تحویل اورژانس شد. 

حسن گودرزی با اشاره به مفقودی فردی دیگر در منطقه فرخک نیشابور گفت: با اعلام گم شدن فردی ۶۵ ساله تیم کوهستان نیشابور به منطقه اعزام شد که پس از ۴۸ ساعت جستجو پیدا نشد و از تیم های آنست نیز برای جستجو کمک گرفته شد.

وی افزود: بعد از ۷۲ ساعت تجسس آثاری از فرد بدست نیامد که بعد از اعلام پایان عملیات، مطلع شدیم مرد گم شده که دارای اگزومای خفیف بود مدت ۳ روز در امامزاده محروق نیشابور بوده است.