اخبار / حوادث

پیدا شدن جسد یکی از مفقودشدگان در ارتفاعات زردکوه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری از پیدا شدن جسد یکی از مفقودشدگان ارتفاعات زردکوه بختیاری خبر داد.

۲ هفته قبل

پیدا شدن جسد یکی از مفقودشدگان در ارتفاعات زردکوه

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری، سیداحمد مرتضوی فرد گفت: طی تماس تلفنی با مرکز کنترل جمعیت هلال احمر استان مبنی برمفقود شدن تعدادی از روستاییان بخش بازفت بلافاصله پس از جلسه و هماهنگی های لازم یک فروند بالگرد جمعیت هلال احمر و دو گروه ویژه امداد کوهستان به منطقه اعزام شدند که به دلیل تاریکی و باد شدید در روز اول موفق به امدادرسانی نشدند اما در روز دوم عملیات جست و جو، جسد یکی از حادثه دیدگان سقوط از ارتفاعات بازفت شهرستان کوهرنگ پیدا شد.

مرتضوی در ادامه گفت: صبح امروز یک فروند بالگرد به منطقه کوه گلاشیر شهرستان کوهرنگ اعزام شد و جسد فرد متوفی را پس از شناسایی به پزشکی قانونی منتقل کرد.

وی با اشاره به دشوارگذر بودن منطقه و سقوط بهمن تا ارتفاع ۵۰ متر گفت: ادامه جست و جو هم اینک برای پیدا کردن فرد دیگر امکان پذیر نیست.

مرتضوی فرد افزود: عصر دیروز تعدادی از اهالی یک روستا در بخش بازفت به ارتفاعات گلاشیر عزیمت کرده بودند که دو نفرشان از کوه سقوط کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری گفت: تعداد ۱۰ نفر دیگر از این افراد سالم به پایین کوه بازگشته بودند.

مرتضوی فرد افزود: روز گذشته یک تیم حرفه ای کوهستان با بالگرد به منطقه اعزام شد، اما به علت ابرناکی هوا و نامساعد بودن شرایط جوی امکان جست وجو وجود نداشت.

مرتضوی در ادامه گفت: ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه امروز اکیپ سوم هورام با یک فروند بالگرد ۱۰ نفر از امدادگران تخصصی کوهستان به منطقه اعزام و کار را برای پیدا کردن نفر سوم ادامه می دهند.