اخبار / استانی

پیمان نوعدوستی، حسن ختام اردوی دوستی در همدان

چهارمین دوره اردوهای دوستی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ویژه استانهای غرب و جنوب غرب کشور، با دست های به هم فشرده دختران دانش آموز و با خواندن سرود زیبای «ما با همیم»، به کار خود پایان داد.

۴ هفته قبل

پیمان نوعدوستی، حسن ختام اردوی دوستی در همدان

به گزارش روابط عمومی هلال احمر همدان، برگ پایانی این دوره از اردوهای دوستی، مراسم اختتامیه با حضور دکتر حاجی بابایی، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی و سید ناصر محمودی، نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و نماینده سازمان جوانان در استان همدان بود.

مهرورزی در کنار کارگروهی، هدف اردوهای دوستی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان ضمن خداقوت دوباره به سرپرستان و دانش آموزان شرکت کننده در اردو، از آشنایی با یک فرهنگ و منطقه دیگر، توجه به کار گروهی، آموزش نحوه صحیح رفتارهای اجتماعی و مهرورزی به عنوان اهداف اردوهای دوستی نام برد و آرزو کرد آنچه با خود از همدان و هلال احمر این استان با خود به یادگار می برید، ارزشمند و ماندگار باشد.

دکتر بهروز کارخانه ای از دوران نوجوانی به عنوان سنین مهم برای پایه ریزی موفقیت در دوران بزرگسالی نام برد و از دانش آموزان خواست قدر دوران نوجوانی خود را بیشتر بدانند و از آن برای ساختن خود استفاده کنند.

آنچه در اردو آموختید، مثل حکاکی روی سنگ است

حاجی بابایی،  نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه جوانان در این اردو هم با دوستان خود در دیگر استانها آشنا شده و لحظات خوشی را در کنار هم گذراندند، گفت: آنچه که در این اردو یاد گرفتید مثل حکاکی روی سنگ است که با گذشت زمان از بین نمی رود بلکه به یادگار می ماند.

حاجی بابایی  با بیان اینکه اعتقاد ما بر این است که در سند تحول آموزش و پرورش، باید دانش آموزان را به شکلی در مدرسه تربیت کنیم که وقتی بزرگ شدند در جامعه مفید باشند، گفت: مفید بودن لزوماً به معنی دکتر و مهندس شدن نیست و ما به همه حرفه ها و مشاغل برای داشتن زندگی خوب نیاز داریم.

مهارت های زندگی و ارتباطی، حلقه مفقوده سیستم آموزشی کشور

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان نیز در حاشیه این مراسم با ابراز خرسندی از آموزش مهارت های زندگی به دانش آموزان در این اردو، افزود: حلقه مفقوده سیستم آموزشی کشور ما امروز همین است که نباید دانش آموزان بصورت یک بعدی فقط بر درس تمرکز کرده و مهارت های مهم دیگر زندگی را فراموش کنند.

سید ناصر محمودی توجه به مقوله های مختلف در کشف و مدیریت استعدادهای دانش آموزان را امری مهم دانست و افزود: پیام این اردو میتواند این باشد که ما در آینده مادرانی خواهیم داشت که نه فقط از بار علمی که از مهارت های زندگی نیز بهره مند هستند.

وی همچنین از توجه به مهارت های ارتباطی  به عنوان لازمه زندگی امروز سخن گفت و افزود: در این برنامه دانش آموزان در کنارهم، مهارت های ارتباطی خود را نیز تقویت می کنند.