افتتاح ۴خانه هلال در شهرستان عسلویه در دهه فجر

۴ خانه هلال در ایام الله دهه مبارک فجر در عسلویه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان بوشهر، در مراسم افتتاح این 4 خانه هلال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور، استاندار بوشهر، نماینده مردم جنوب استان در مجلس شورای اسلامی ، جانشین و مشاور رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر، مدیرعامل هلال احمر بوشهر، رئیس جمعیت هلال احمر عسلویه و جمعی دیگر از مدیران، کارکنان و اعضای داوطلب، جوانان و امدادگران جمعیت هلال احمر عسلویه افتتاح حضور داشتند.

وحید شفیعی، جانشین و مشاور رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در این مراسم گفت خانه‌های هلال برای جمعیت هلال احمر بسیار مهم و از جایگاه ویژه ای برخوردار است زیرا تمام برنامه های آموزشی، داوطلبی و جوانان هلال احمر قابل اجرا در خانه های هلال است. همچنین ترویج صلح و نوع دوستی به عنوان اهداف جمعیت هلال احمر از طریق برنامه های فرهنگی، آموزشی و ارتقای آگاهی های عمومی پیرامون اصول و معیارهای انسان دوستانه، تامین سلامت و ایمنی افراد جامعه از جمله اهداف تاسیس خانه های هلال است.

وی افزود: جذب و سازماندهی اعضا و داوطلبان، ارائه آموزش های امدادی، کارگاهی و توانمند سازی و شناسائی علاقه‌مندان، دعوت و جذب خیرین داوطلب در روستاها و محلات از مهم ترین فعالیت های خانه هلال خواهد بود.
جانشین و مشاور رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه خانه‌های هلال به شکل مردمی و با محوریت داوطلبانه اداره می‌شود، گفت: اعضای خانه‌های هلال از میان مردم و افراد آموزش دیده انتخاب می شوند و خانه هلال برای تقویت آموزش در بین همه افراد راه اندازی می‌شود.

غلامرضا حاجیانی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر هم گفت: خانه های هلال در شهر بیدخون، روستای عسکری ، روستای هاله و روستای بندو با اعتبارات از محل شهرداری و دهیاری ها با تجهیزاتی نظیر میز و صندلی کامپیوتر آغاز به کار کرد و با توجه به وقت طلایی در حوادث و کمبود نیروهای امدادی، مردم نقش مهمی در کاهش خسارات و تلفات جانی دارند که ایجاد خانه های هلال نقش مهمی در این زمینه بر عهده دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر از شهرداری شهر بیدخون و دهیاری روستاهای عسکری، هاله و بندو برای حمایت و در اختیار گذاشتن فضا برای فعالیت خانه هلال تقدیر کرد.

Khaneye Helal 1 Khaneye Helal 2 Khaneye Helal 3 Khaneye Helal 4 Khaneye Helal 5 Khaneye Helal 6 Khaneye Helal 7 Khaneye Helal 8 Khaneye Helal
کلمات کلیدی