توضیحات رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور در مورد انتخاب رئیس جمعیت هلال‌احمر/ فیلم

دکتر محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور امروز در جمع خبرنگاران در حیاط دولت توضیحاتی درباره انتخاب رئیس جمعیت هلال احمر ارائه کرد.

 

به گزارش پایگاه‌ اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر و به نقل از مهر؛ رئیس دفتر رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در پاسخ به سوالی در مورد انتخاب رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: شورای عالی در آن زمان با عجله تشکیل شد. هنوز استعفای آقای پیوندی پذیرفته نشده بود بنابراین وقتی انتخابات برگزار شد، مشکلاتی در رأی‌گیری و انتخابات وجود داشت. ۹ نفر شرکت کرده بودند که ۲ نفر از داخل شورای عالی و ۷ نفر از بیرون بودند. این ۷ نفر فرصت بسیار محدودی داشتند که برنامه‌های خود را ارائه دهند اما آن دو نفر وقت بیشتری داشتند، اتفاقاً آن ۲ نفر انتخاب شدند. آن ۷ نفر اعتراض کردند و نامه‌ای به رئیس‌جمهور نوشتند. رئیس‌جمهور بی‌طرفانه به معاونت حقوقی مأموریت داد که این موضوع را بررسی کند و معاونت حقوقی به انتخابات ایراد گرفت و پیشنهاد داد که انتخابات دوباره برگزار شود. برگزاری انتخابات در اختیار شورای عالی است. پس از برگزاری قانونی انتخابات، رئیس‌جمهور نیز یکی از دو نفر را انتخاب می‌کند.

واعظی گفت: در موارد دیگر که اختلاف درونی وجود داشته، رئیس‌جمهور اعلام کرده تا زمانی که اختلاف درونی مجموعه حل نشود، بنده کسی را امضا نمی‌کنم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا استعفای آقای پیوندی نهایی شده و مورد قبول رئیس‌جمهور قرار گرفته است؟ گفت: خیر.

کلمات کلیدی

فیلم ها