جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

یکشنبه ، 17 فروردین 1399

نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر: خدمات بین المللی جمعیت هلال احمر دیپلماسی بشردوستانه انقلاب اسلامی ایران در دنیاست

نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر با اشاره به خدمات عام المنفعه این جمعیت به جامعه هدف از جمله آسیب دیدگان حوادث و بلایا و نیز قربانیان جنگ و مخاصمات بین المللی، این خدمات را رویکرد جدیدی در عرصه دیپلماسی جهانی یعنی دیپلماسی بشردوستانه توصیف کرد.

اربه گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر فارس؛ حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین معزی صبح روز پنجشنبه 9 آبان ماه در شیراز و در آئین تکریم و معارفه مسئولان سابق و جدید دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت فارس، در سخنانی گفت: اسلام دین بشردوستی است و بخش قابل توجهی از آموزه های این دین مترقی، بر مهرورزی و محبت به انسان ها و احترام به حقوق فردی و اجتماعی سایر همنوعان تاکید دارد.
حجت الاسلام و المسلمین معزی ماموریت ها و اهداف جمعیت هلال احمر ایران را نیز برگرفته از آموزه های بشردوستانه دین مبین اسلام دانست و افزود: حضور موفق و درخشان جمعیت در عرصه های مختلف از جمله امدادرسانی به آسیب دیدگان سیل فروردین ماه سال جاری و زلزله زدگان کرمانشاه و بم در سال های گذشته و نیز ارائه خدمت به زائران اربعین حسینی(ع)، همگی نشات گرفته از باورهای اعتقادی و فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی این نهاد باسابقه و مردمی می باشد.
نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاریخ و فرهنگ دیرینه استان فارس و شهر شیراز در زمینه های عرفانی، ادبی، علمی، فلسفی و سابقه درخشان انقلابی و مبارزه با ستمگری، گفت: عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) برای این دیار که امام زادگان صحیح النسب و واجب التعظیم زیادی را همچون نگینی در بر گرفته است، عنوانی شایسته و بایسته است.
وی اشعار درس آموز شاعران پارسی گو و شهیری مانند حافظ و سعدی در زمینه بشردوستی و خدمت به انسان ها را نمونه بارزی از فرهنگ پر بار استان فارس در عرصه ادب و معرفت دانست و افزود: افتخار ما نیز همین است که در جمعیتی خدمت می کنیم که هدفش تسکین آلام بشری و کمک به انسان ها از هر نوع و نژاد و مذهبی است.
نظارت حوزه نمایندگی ولی فقیه علاوه بر ارتقاء اعتماد عمومی جامعه به جمعیت هلال احمر، موجب جلوگیری از تخلفات می گردد
حجت الاسلام و المسلمین معزی بخش سوم سخنان خود را به موضوع همایش اختصاص داد و با قدردانی از زحمات و تلاش های شش ساله حجت الاسلام و المسلمین قاسمی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر فارس، افزود: خواست و تمایل حجت الاسلام قاسمی این بود که با توجه به جایگاه و رتبه علمی، در حوزه علمیه منشا خدمات آموزشی و پژوهشی باشد.
وی در ادامه به تشریح محورهای اصلی وظایف و ماموریت های حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در دو بخش هدایتی و نظارتی پرداخت و گفت: علاوه بر نقش نظارتی حوزه نمایندگی ولی فقیه بر همه امور جمعیت هلال احمر از جمله سیاست گذاری و اجرای صحیح قانون، این حوزه وظایف مهم دیگری از جمله گسترش معارف و فرهنگ اسلامی و تحکیم پایه های اعتقادی، معنوی و اخلاقی مدیران، کارکنان، جوانان، امدادگران و داوطلبان را بر عهده دارد.
وی تقویت ارزش های اسلامی و انقلابی و نظارت بر امور و تلاش در جهت رعایت موازین شرعی در سطح جمعیت را نیز از دیگر وظایف مهم و اساسی این حوزه در سطوح ستادی، استان ها و شهرستان ها بر شمرد و افزود: در بعد نظارتی، حوزه نمایندگی ولی فقیه وظیفه دارد با نظارت دقیق از بروز تخلفات جلوگیری نماید و ضمن مشارکت در برنامه های فرهنگی، بر این فعالیت ها نظارت داشته باشد.
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با آرزوی موفقیت برای حجت الاسلام و المسلمین بهادری مسئول جدید دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت فارس، گفت: تلاش ها و فعالیت های این حوزه باید به ارتقاء اعتماد عمومی جامعه به جمعیت و تعمیق روحیه همدلی، همفکری و تعاون درون و برون سازمانی و جلوگیری از تخلفات منتج شود.
خدمات جمعیت هلال احمر به مردم نمونه بارز مدیریت جهادی است
نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز خدمات جمعیت هلال احمر به مردم را مصداق و نمونه بارز مدیریت جهادی توصیف کرد و افزود: کیفیت و گستره بهره وران خدمات این نهاد عام المنفعه و مردمی، آن هم در سخت ترین شرایط زندگی هر انسان از جمله در مواقع حوادث و بحران ها، جمعیت هلال احمر را شایسته دریافت عنوان خدمت جهادی نموده است.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر دژکام در آئین معارفه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر فارس با بیان اینکه ایرانیان به ویژگی عواطف و احساسات بشردوستانه در سطح دنیا شهرت دارند، گفت: این ویژگی پشتوانه ارزشمند و در عین حال مسئولیت پذیری برای جمعیت هلال احمر به منظور استفاده بهینه از آن در راستای ارتقاء سرمایه اجتماعی و نهادینه سازی خدمات داوطلبانه می باشد.
وی جمعیت هلال احمر فارس را از نهادهای اثرگذار در حوزه فعالیت های اجتماعی دانست و با اشاره به طبیعی بودن انتصاب های جدید در دستگاه های اداری و اجرایی، افزود: به طور متوسط دوره مدیریت در کشور ما سه ساله است و جابجایی ها برای جاری شدن رویکردهای جدید در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها امری ضروری است.
در این مراسم مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس نیز با اشاره به خدمات این جمعیت در ایام اربعین حسینی(ع) در شهرهای سامرا و بلد گفت: تیم اعزامی جمعیت هلال احمر فارس شامل 115 نفر از نیروهای داوطلب با تخصص های پزشکی، پیراپزشکی، امدادی و پشتیبانی و همچنین نیروهای کادر جمعیت از تاریخ 17 تا 28 مهر ماه در شهرهای سامرا و بلد به زائرین اربعین حسینی ارائه خدمت نمودند.
حسین درویشی به تشریح جزئیات بیشتری از این خدمات داوطلبانه و بشردوستانه پرداخت و افزود: این خدمات شامل پذیرش 37 هزار و 209 بیمار، تزریقات برای 25 هزار و 538 مراجعه کننده، ارائه خدمات فشارخون و تست قند خون به 21 هزار و 700 نفر، انجام پانسمان برای 15 هزار و 174 نفر، نوار قلب برای 241 نفر و اعزام 33 نفر مصدوم به بیمارستان بوده است.
در پایان مراسم یاد شده از فعالان جمعیت هلال احمر در ایام اربعین حسینی(ع) اعم از داوطلبان، امدادگران و کارکنان تجلیل به عمل آمد.

42bc2138 66ef 4783 Baaf 7af6592ecd2a 520ad569 4b93 49d3 9a12 01acb51cae9c 267259c7 13c6 4486 98a6 2ac2f786274a 42bc2138 66ef 4783 Baaf 7af6592ecd2a 520ad569 4b93 49d3 9a12 01acb51cae9c 267259c7 13c6 4486 98a6 2ac2f786274a IMG 8862.JPG ۲۰۱۹۱۰۳۱ ۱۳۰۰۵۱ ۲۰۱۹۱۰۳۱ ۱۳۰۱۳۷
کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی