آگهی

اخبار / استانی

چهارمین دوره اردوهای دوستی منطقه جنوب و جنوب شرق کشور در کرمان پایان یافت

شب گذشته مراسم اختتامیه چهارمین دوره اردوهای دوستی منطقه جنوب و جنوب شرق کشور با حضور معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری کرمان و مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان و سایر مسئولان در ماهان برگزار شد.

۲ هفته قبل

چهارمین دوره اردوهای دوستی منطقه جنوب و جنوب شرق کشور در کرمان پایان یافت

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان در این مراسم با تاکید بر الگوگیری دانش آموزان از افراد شاخص و موفق افزود: در برگزاری طرح ملی دادرس و اردوهای دوستی به دنبال کسب مهارت های امدادی و توانمندی اجتماعی در فعالیت های زندگی نوجوانان هستیم.

سعید بابایی با اشاره به اهمیت تقویت مهارت و توانمندی های اجتماعی و امدادی در سنین نوجوانی و جوانی افزود: در زمان وقوع حوادث دانش آموزان در لحظات اولیه می توانند تنها کسانی باشند که به خود و اعضای خانواده کمک می کنند.

وی در ادامه با اشاره به حضور و مشارکت پر رنگ دانش آموزان در زلزله کرمانشاه و سیل خوزستان تصریح کرد: در حادثه زلزله سرپل ذهاب دو نفر از دانش آموزان با تثبیت ۵۰۰ چادر برپا شده به حادثه دیدگان کمک کردند تا سرپناه ‏شان در باران آسیب نبیند و همچنین جمعی از دانش آموزان در سیل خوزستان نیز پایگاه اسکان اضطراری برای سیل زدگان برپا کردند.

معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان در پایان یادآور شد: در طی سال های اخیر دادرسان نیز با انجام عملیات تخصصی امدادی و پزشکی احیای قلبی ریوی تا کنون چند نفر از بزرگسالان را از مرگ حتمی نجات دادند.

رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان نیز در این مراسم بیان کرد: امروز جمعیت هلال احمر اقداماتش فراتر از حوزه امدادونجات و در بخش های مختلف جوانان، داوطلبان، بهداشت و درمان و آموزش گسترش یافته است.

فلاح افزود: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به عنوان قدیمی‌ترین تشکل در حوزه جوانان کشور و با عمر بیش از هفتاد ساله به تعبیری گذرگاه ورودی داوطلبان و جوانان به جمعیت هلال احمر محسوب می‌شود.

وی با اشاره به تقویت روحیه ی نوعدوستی، ایثار و فداکاری در بین اعضای جوانان گفت: آموزش و گسترش اهداف و اصول جمعیت هلال احمر در جهت نهادینه‌سازی و ترویج آموزه‌های خدمات داوطلبانه و بشر‌دوستانه به منظور ترویج فرهنگ صلح و دوستی و مهرورزی در جامعه و فعالیت‌های عام‌المنفعه از اهم اهداف و برنامه های سازمان جوانان است.

وی افزود: گسترش رفتارهای بشردوستانه در جامعه یکی از وظایف جمعیت هلال احمر است که توسط سازمان جوانان در راستای ترویج و تحکیم این اصل در جامعه انجام می شود.