اخبار / استانی

چهارمین دوره «پای درس ماه» در اردبیل برگزار شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: طرح دادرس (دانش آموز آماده در روزهای سخت) یکی از موثرترین طرح های جمعیت هلال احمر است.

۱ هفته قبل

چهارمین دوره «پای درس ماه» در اردبیل برگزار شد
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل؛ رامین معبودی در چهارمین دوره طرح «پای درس ماه» که ۱۰ آذر ماه برگزار شد با بیان این مطلب افزود: امسال هشتمین سال اجرای طرح دادرس در مدارس برای آموزش امداد و کمک های اولیه به دانش آموزان است.
وی گفت: ارتقای آمادگی عمومی جامعه، در زمان حادثه می تواند در کاهش آسیب های جسمی و روحی و مالی نقش مهمی داشته باشد. طرح دادرس در حقیقت آماده سازی دانش آموزان برای امدادرسانی به خود و دیگران است و جمعیت هلال احمر استان اردبیل برای ارائه آموزش به اقشار مختلف مردم از تمام ظرفیت ها و پتانسیل های خود استفاده می کند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت افزود: ۲۰۰ کانون دانش آموزی و ۷۹ کانون غنچه های هلال در سطح مدارس و مهدهای کودک فعال هستند و این ها سفیران امدادی جامعه هستند.
معبودی گفت: هدف از طرح ملی دادرس، آموزش و آشنایی دانش آموزان و رعایت ایمنی در زمان حادثه است.
ایرج آقایی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردبیل نیز گفت: این دوره با حضور ۸۰ نفر از مدیران و مربیان مدارس ناحیه یک و دو اردبیل برای آشنایی مدیران و مربیان مدارس دارای کانون دانش آموزی جمعیت هلال احمر اجرا شد.
وی افزود: طرح «پای درس ماه» در زمینه نحوه فعالیت و هماهنگی به ویژه طرح ملی دادرس و برگزاری مجامع عمومی دانش آموزی و برگزاری دوره های آموزشی امداد و کمک های اولیه برگزار می شود.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردبیل افزود: سرفصل های دوره آموزشی مربیان شامل مباحث سوختگی، خفگی ها، بانداژ، پانسمان و حمل مصدوم است.