اخبار / حوادث

چهار ساعت جست و جو برای یافتن زائر پاکستانی/ ۱۰ کیلومتر تا خانواده

ناپدید شدن عجیب زائر پاکستانی، رازی بود که بعد از چهار ساعت جست وجو گشوده شد.‌

۲ ماه قبل

چهار ساعت جست و جو برای یافتن زائر پاکستانی/  ۱۰ کیلومتر تا خانواده

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ امدادگران هلال احمر  به همراه نیروهای انتظامی وامنیتی منطقه، چهار ساعت تمامی مکان های اطراف را جست و جو کردند تا سرانجام موفق به یافتن این مرد شدند.

ساعت ۲۱ شامگاه پانزدهم تیرماه، امدادگران هلال احمر شهرستان قائنات در جریان ناپدید شدن ناگهانی یک مرد ۷۵ ساله قرار گرفتند، گزارش اولیه حاکی از آن بود که این مرد یک تبعه پاکستانی است که همراه آشنایان خود برای زیارت عازم مشهد بوده اما هنگامی که اتوبوس در یک  مجمتع رفاهی بین راهی توقف کرده مرد سالخورده، به طرز عجیبی ناپدید می شود.

با این گزارش، تیمی از نجاتگران پایگاه نیمبلوک شهرستان قائنات عازم محل شده و جست و جوهای تخصصی خود برای یافتن این مرد را آغاز کردند .

عملیات امدادگران در حالی آغاز شده بود که با توجه به اهمیت موضوع، ماموران انتظامی ، بسیج و نیروهای امنیتی نیز با حضور در منطقه در عملیات جست وجوی مرد ناپدید شده شرکت داشتند.

تیم جست وجو در نخستین مرحله با مشکل بزرگی روبرو بود، اینکه مرد ناپدید شده با زبان فارسی آشنایی نداشت و بنابراین امکان اینکه بتواند از مردم منطقه برای یافتن خانواده اش بتواند کمک بگیرد، بسیار اندک بود.

در این شرایط تیم عملیاتی قدم به قدم به جست وجوی منطقه پرداختند و حتی در تاریکی شب نیز به عملیات خود ادامه دادند سرانجام بعد از گذشت  سه ساعت در ساعت ۲۴ ، با کمک مردم محلی توانستند مرد ناپدید شده را در حالی که بسیار خسته و نگران بود در فاصله ده کیلومتری مجمتع رفاهی پیدا کنند.