اخبار / استانی

کاروان‌های سلامت هلال‌احمر در ۴ استان: از توزیع ۳۳۷ بسته غذایی میان روستائیان تا خدمت‌رسانی به ۵ هزار و ۵۰۰ نفر

کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان های اصفهان، کرمان و خراسان جنوبی در این هفته اقدام به ارائه خدمات مورد نیاز به افراد آسیب‌پذیر در مناطق ثلاث باباجانی، ایرانشهر، شهرستان انار و خوسف کردند.

۱ ماه قبل

کاروان‌های سلامت هلال‌احمر در ۴ استان: از توزیع ۳۳۷ بسته غذایی میان روستائیان تا خدمت‌رسانی به ۵ هزار و ۵۰۰ نفر

بهره مندی ۶۰۰ زلزله زده ثلاث باباجانی کرمانشاه از خدمات دندانپزشکی کاروان سلامت اصفهان

سرپرست جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی به بیش از ۶۰۰ نفر از اهالی مناطق زلزله زده شهرستان ثلاث باباجانی خبر داد .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه ؛ فرزین معتمدی گفت: ۴۲ نفر از دندانپزشکان داوطلب جمعیت هلال احمر استان اصفهان در قالب کاروان سلامت با هدف رسیدگی به وضع بهداشت، سلامت و درمان مردم شهرستان زلزله زده ثلاث باباجانی به این منطقه اعزام شدند.

وی با اشاره به بهره مندی بیش از ۶۰۰ نفر از اهالی شهرستان زلزله زده ثلاث باباجانی از خدمات دندانپزشکی این کاروان گفت : در مدت ۳ روز خدمات تخصصی دندانپزشکی شامل کشیدن و پرکردن دندان، جرم گیری ، ترمیم و … به مراجعه کنندگان ارائه شده است .

فرزین معتمدی گفت : با وجود گذشت ۲ سال از زلزله آبان ماه ۹۶ در کرمانشاه، همچنان جمعیت هلال احمر با توجه به رسالت و اهداف انساندوستانه خود ، در کنار مردم شریف مناطق زلزله زده استان خواهد بود .

 

بهره مندی ۱۰۰ نفر از خانواده های معظم شهدای شهرستان انار از خدمات کاروان سلامت

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان انار هم از اجرای کاروان سلامت ویژه خانواده معظم شهدای انار با همکاری بنیاد شهید این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رئیس جمعیت هلال انار از ارائه خدمات کاروان سلامت ویژه خانواده های معظم شهدای این شهرستان خبر داد و گفت: این برنامه توسط امور داوطلبان جمعیت هلال احمر شهرستان انار با همکاری بنیاد شهید محمود بهشتی نیا با حضور پزشکان متخصص داخلی، عمومی و چشم پزشک اجرایی شد و ۱۰۰ نفر از خانواده های معظم شهداء از خدمات بهداشتی و درمانی این کاروان بهره مند شدند.

 

خدمت رسانی کاروان سلامت و نیکوکاری اصفهان به ۴ هزار و ۸۰۰ نفر در ایرانشهر در قالب دومین طرح ملی نذر آب

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان هم از ارائه خدمت کاروان سلامت این استان به بیش از ۴ هزار و ۸۰۰ نفر در شهرستان ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛ دکتر محسن مومنی با اشاره به حضور کاروان سلامت و نیکوکاری جمعیت هلال احمر استان اصفهان در شهرستان ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان، گفت: این کاروان که با حضور ۴۹ نفر داوطلب متشکل از پزشک و پیراپزشک با تخصص های داخلی، عفونی، جراح عمومی، روانپزشک، روانشناس، مشاور، دندانپزشک، دامپزشک، پزشک عمومی، کارشناس شنوایی سنجی، کارشناس غربالگری و آموزش دیابت در قالب تیم های درمانی، فرهنگی، حمایت روانی، خبرنگار، مستند ساز و کارآفرین از دوشنبه ۱۴ مرداد ماه کار خدمت رسانی در منطقه را آغاز کرد و بیش از یک هزار و ۹۵۰ نفر از ساکنان شهرستان ایرانشهر توسط پزشکان متخصص، عمومی و دندانپزشک داوطلب هلال احمر، رایگان معاینه و درمان شدند.

وی تصریح کرد: از زمان استقرار کاروان سلامت و نیکوکاری اعزامی هلال احمر استان اصفهان تعداد یک هزار و ۳۱ نفر  از سوی پزشکان عمومی، ۵۳۳ نفر از سوی پزشکان متخصص ، ۵۳ نفر از سوی دندانپزشکان ویزیت رایگان شده  و ۵۱۵ نفر نیز از خدمات پیراپزشکی کاروان بهره مند شدند. علاوه بر ارائه خدمات درمانی و پزشکی در این کاروان، ۳۰۰ مورد معاینه فیزیکی – حرکتی توسط کارشناس توانبخشی این جمعیت ارائه شده است .

وی ارائه خدمات مشاوره ای، برگزاری کارگاه کارآفرینی و توانمندسازی، خدمات فرهنگی و اجتماعی و مشاوره مذهبی به بیش از یک هزار و ۷۷۰ نفر از ساکنان منطقه و توزیع ۹۱۷ بسته فرهنگی ، ۳۹۷ کیف و کفش ، ۷۰۰ بسته نوشت افزار ،۹۷۶ بسته لوازم بهداشتی ، ۳۰۰ قطعه اسباب بازی و ۲ عدد تانکر آب به ارزش ریالی یک میلیارد و ۴۶۰ میلیون ریال را از دیگر اقدامات کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان اصفهان برشمرد .

مومنی با اشاره به حضور جوانان عضو هلال احمر استان همسو و همراه با داوطلبان نیکوکار در عرصه خدمت رسانی به مردم شهرستان ایرانشهر گفت: در طول برپایی این کاروان سلامت و نیکوکاری، اعضای پرتلاش تیم فرهنگی اجتماعی سحر هلال احمر استان اصفهان نیز با هدف ارتقاء توانمندی و افزایش خلاقیت و ایجاد روحیه امید ، شوق و نشاط فردی و اجتماعی، برنامه های متنوع و شادی را برای کودکان ، نوجوانان  و جوانان این منطقه برگزار کردند .

وی گفت: ازجمله برنامه های این کاروان می توان به آموزش امداد و کمک های اولیه، انواع مسابقات فرهنگی از جمله پرتاب حلقه، دارت مسابقات بومی – محلی، جشنواره  طبخ غذای سنتی ویژه دختران و بانوان، مسابقه نقاشی ویژه کودکان و شعر خوانی کودکان اشاره کرد که در پایان به برگزیدگان مسابقات جوایزی اهداء شد .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان از خدمات تمامی داوطلبان نیکوکار و جوانان عضو مشارکت کننده در کاروان سلامت و نیکوکاری هلال احمر استان در روستاها و مناطق محروم شهرستان ایرانشهر تقدیر کرد .

توزیع ۳۳۷ بسته غذایی میان روستاییان شهرستان خوسف

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خوسف گفت: جمعیت هلال احمر تلاش می کند که با اعزام کاروان های سلامت به مناطق محروم استان، در زمینه تامین سلامت و درمان جامعه ایفای نقش کند.
 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمد ولی زاده با بیان اینکه توجه به مناطق روستایی و محروم از اولویت های هلال احمر در اعزام کاروان ها است، افزود: خوسف از جمله شهرستان های استان بوده که مورد توجه ویژه هلال احمر در بحث سلامت است.
 
وی از اعزام کاروان سلامت هلال احمر به روستاهای بصیران و معدن قلعه زری خوسف خبر داد و افزود: قریب به ۵۰ بیمار از اهالی این روستاها توسط پزشک متخصص، عمومی و ماما ویزیت شده اند و به منظور خدمت رسانی بهتر در کاروان های سلامت، داروهای تجویزی به صورت رایگان در اختیار بیماران قرار گرفته است.
 
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خوسف با بیان اینکه هلال احمر نگاه ویژه ای به مناطق محروم دارد، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۳۷ بسته غذایی بین روستاییان این شهرستان توزیع شده است.