اخبار / استانی

کاروان سلامت هلال‌احمر زنجان به مناطق سیل‌زده لرستان اعزام شد/ همکاری جامعه پزشکان برای ارائه خدمات درمانی به سیل زدگان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان، از اعزام نخستین “کاروان سلامت” استان به مناطق سیل زده لرستان خبرداد و گفت: این کاروان ۲۷ نفره شامل پزشک عمومی، متخصص، پرستار و تیم روانشناس است که با هدف ویزیت و ارائه داروی رایگان اعزام شده است.

۲ ماه قبل

کاروان سلامت هلال‌احمر زنجان به مناطق سیل‌زده لرستان اعزام شد/ همکاری جامعه پزشکان برای ارائه خدمات درمانی به سیل زدگان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، شهرام میرزایی افزود: حمایت از سلامت انسان ‌ها و کاهش آلام و رنج ‌های بشری یکی از اهداف هلال احمر به شمار می رود.
وی با بیان اینکه طرح کاروان سلامت از طرح‌های ملی جمعیت هلال احمر است، تاکید کرد: این کاروان از جمعیت هلال احمر استان زنجان به مدت پنج روز با هدف کمک به بهبود سطح سلامت محرومان، ارتقاء و بهبود کیفیت زندگی، ایجاد زمینه رشد و توسعه سلامت در مناطق سیل زده لرستان خدمات ارائه می دهد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان پزشک عمومی و متخصص شامل متخصص کودکان، ارتوپد، داخلی، داروساز، ماما، دندانپزشک، چشم پزشک و پرستار حضور دارند.
 میرزایی خاطرنشان کرد: علاوه بر این، تیم روانشناسی جوانان، اورتز و پروتز از معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان زنجان، امدادگر و داوطلبان نیز در کاروان سلامت اعزامی به شاهین وند استان لرستان اعزام شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان، ویزیت رایگان، توزیع داروی رایگان و ارائه مشاوره را مهمترین خدمات کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان زنجان برای مردم سیل زده شاهین وند لرستان برشمرد.
میرزایی تاکید کرد: این کاروان، یکهزار و ۲۰۰ ثوب لباس برای بزرگسالان و کودکان، ۴۰۰ بسته سبد غذایی و دارو نیز به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال و اسباب بازی برای کودکان، در میان مردم سیل زده این منطقه توزیع می کنند.

همکاری جامعه پزشکان با هلال احمر زنجان برای ارائه خدمات درمانی به سیل زدگان
رئیس سازمان نظام پزشکی استان زنجان حاضر در تیم پزشکان “کاروان سلامت” اعزامی جمعیت هلال احمر استان زنجان به لرستان گفت: تیم پزشکان به منظور کمک و امدادرسانی در حوزه سلامت به لرستان اعزام می شوند تا خدمات دارویی و ویزیت رایگان را ارئه دهند.
دکتر حسین بابایی به نقش نظام پزشکی در حرکت های اجتماعی کاهش آلام هموطنان اشاره و اظهار کرد: از اهداف تشکیل این نظام این است که در حوادث غیر مترقبه در کنار نهادهای رسمی کشور قرار گیرد و از طریق بسیج همگانی و فراخوان پزشکان، جامعه پزشکی را دعوت به همکاری کند.
این متخصص کودکان خاطرنشان کرد: علی رغم این مهم، مشاهده می شود جمعیت هلال احمر این هماهنگی ها را ایجاد کرده و توانسته حرکت های اجتماعی همه جانبه ارزشمندی را ایجاد کند.
رئیس سازمان نظام پزشکی استان زنجان گفت: انعکاس این خبرها موجب می شود تا هموطنان افکار خیرخواهانه را در جامعه بشناسند و همه گروه های پزشکی از جامعه پزشکی نیز بعد از انقلاب در جنگ و حوادث غیرمترقبه در کنار هموطنان بوده اند و این اقدامات را مقدس و جزو اهداف خود می دانیم.
دکتر بابایی تاکید کرد: هر حادثه ای که موجب رنجش هموطنان شود جامعه پزشکی نیز در کنار مردم قرار می گیرد و جمعیت هلال احمر جزو نهادهای رسمی کشور محسوب می شود که جایگاه بین المللی دارد و خوشبختانه پزشکان بسیار علاقه مند هستند جزو داوطلبان این جمعیت باشند.
این متخصص کودکان از جامعه پزشکی خواست؛ در کنار  داوطلبان جمعیت هلال احمر استان زنجان قرار گرفته و برای کاهش آلام هموطنان قدمی بردارند.