اخبار / استانی

کارگاه آموزشی طراحی وساخت پروتز زیر آرنج در خراسان رضوی برگزار شد

کارگاه آموزشی طراحی وساخت پروتز زیرآرنج (مایو الکتریکی) صبح امروز با حضور مدیرعامل و مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در هلال احمر خراسان رضوی در مشهد برگزار شد.

۷ ماه قبل

کارگاه آموزشی طراحی وساخت پروتز زیر آرنج در خراسان رضوی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هلال احمر خراسان رضوی ،دکتر سید مجتبی احمدی ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت ام البنین(س) و روز تکریم مادران و همسران شهدا ، گفت: ارائه خدمات درحوزه توانبخشی با توجه به مشکلات متعددی که با توجه به تحریم ها گریبان گیر جمعیت هلال احمر شده است کار بسیار سختی است وقطعا اجر وپاداش زحمات عزیزانی که در این حوزه فعالیت می کنند با خداوند متعال است.
وی با اشاره به این که آموختن چگونگی کمک کردن به همنوع بسیار مهم است ، افزود: با توجه به حوادث ومخاطراتی که پیرامون ما وجود دارد تعداد معلولین ونیازمندان به خدمات توانبخشی روز به روز در حال افزایش است واین درحالی است که بسیاری از معلولان حرکتی به تجهیزاتی نیاز دارند که گرانقیمت و دریافت خدمات در این حوزه هزینه های زیادی در بر دارد.
مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی اظهار داشت: ما در حوزه توانبخشی وظیفه داریم وابستگی خود را به منابع دولتی کم کرده و با ارتقاء خدمات خود به معلولین آنها را به جامعه باز گردانیم.
دکتر احمدی ابراز امیدواری کرد با برگزاری اینگونه کارگاهها ،دانش و معلومات افرادی که در حوزه توانبخشی فعالیت می کنند روز به روز افزایش یابد و باعث توانمند شدن جمعیت هلال احمر در این حوزه شود.
در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین اسدالله اسدی مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در هلال احمر خراسان رضوی منشاء بسیاری از معلولیت ها را غفلت دانست و تصریح کرد: گاهی کوچک ترین بی احتیاطی وغفلت مشکلات زیادی را در زندگی انسان ها ایجاد می کند.
وی افزود: اعتقاد ما براساس تفکر اسلامی این است که انسان یک موجود وظیفه مدار است و انسان سالم مکلف است وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد.
مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطر نشان کرد؛ فعالیت شما در حوزه توانبخشی بر مبنای دیدگاه وتفکر اسلامی در واقع حرکتی است برای توانمند کردن یک انسان به منظور انجام وظایفی که به آن مکلف شده است.
همچنین مصطفی ذاکر معاون بهداشت درمان وتوانبخشی هلال احمر خراسان رضوی گفت:کارگاه آموزشی طراحی وساخت پروتز زیر آرنج از امروز سی ام بهمن ماه به مدت سه روز به صورت عملی وتئوری برگزار می شود.
وی با اشاره به این که تعداد ۳۰ نفر از کارشناسان دوازده استان کشور در این کارگاه حضور دارند ، گفت: شرکت کنندگان به صورت عینی و عملی مراحل ساخت پروتز دست جهت یک فرد دچار قطع عضو زیر آرنج را اموزش می بینند و در پایان دوره به این افراد گواهینامه پایان دوره اعطا خواهد شد.