اخبار / استانی

نماینده ولی فقیه در استان سمنان: کار صادقانه در هلال‌احمر عبادت است

سرپرست جمعیت هلال احمر استان سمنان با آیت الله شاهچراغی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان دیدار کرد.

۱ ماه قبل

نماینده ولی فقیه در استان سمنان: کار صادقانه در هلال‌احمر عبادت است

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سمنان، آیت الله شاهچراغی در این دیدار با اشاره به جایگاه مردمی هلال احمر و تشکر و قدردانی از خدمات ممتاز هلال احمر استان سمنان در سیل اخیر در مناطق مختلف کشور گفت: کار صادقانه در هلال احمر عبادت است و یکی از ویژگی های هلال احمر به فکر مردم گرفتار بودن است.

امام جمعه سمنان همچنین گفت: از ویژگی های دیگر هلال احمر جوان گرایی آن است؛ همه کسانی که با هلال احمر کار می کنند یا جوان هستند یا جوانمرد که این قابل تقدیر و تشکر است.

محمدخانی،سرپرست جمعیت هلال احمر استان سمنان  در این دیدار با تشریح عملکرد هلال احمر در حوادث اخیر کشور، گفت: امیدوارم با حمایت همه‌جانبه مردم و مسئولان استان و با انگیزه و تلاش مضاعف نسبت به ایجاد آمادگی و توان افزایی پرسنل و اعضای هلال احمر استان در مواجهه با حوادث اقدام شود.

حجت‌الاسلام محمود نطنزی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان سمنان نیز با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری گفت: یکی از مهم‌ترین محورها در این بیانیه، توجه به نقش نیروی جوان متعهد و انقلابی است. جوان‌گرایی در تقابل با شایسته‌سالاری نیست؛ این‌گونه نیست که بتوان با تأکید بر جوان‌گرایی، شایستگان را حذف کرد. بدون شک نگرش رهبری بر سپردن امور به جوانان شایسته و صاحب صلاحیت است که باید نسبت به این شاخص دقت لازم به عمل آید تا رویکرد حکیمانه ایشان به‌خوبی به منصه ظهور برسد.

نطنزی گفت: یکی از مجموعه‌های جوان محور، جمعیت هلال‌احمر است که با تمام توان به دنبال این است تا بتواند به منویات رهبری جامه عمل بپوشاند. نسل جوان به‌طور طبیعی دارای ایده‌های نو برای اداره جامعه است؛ دنیای ذهنی آنها متفاوت از پیشینیان است و می‌تواند مولد فرصت‌های مناسبی برای تحول و تکاپو در هر جامعه‌ای باشد.