اخبار / استانی

کشف جسد مرد ۵۰ ساله در رودخانه شاهرود شهرستان طالقان

نجاتگران جمعیت هلال احمرشهرستان طالقان پس ازچندین ساعت عملیات جستجو، جسد فرد غرق شده در رودخانه شاهرود را پیدا کردند.

۳ ماه قبل

کشف جسد مرد ۵۰ ساله در رودخانه شاهرود شهرستان طالقان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمراستان البرز، علیرضا کلاته، مسئول جمعیت هلال احمرشهرستان طالقان گفت: فردی۵۰ ساله جهت نجات فرزند ۱۲ساله اش که در رودخانه افتاده بود، وارد آب شده و متاسفانه طعمه‌ی آب خروشان رودخانه شاهرود شد. کودک پس از طی مسافتی توسط عوامل مردمی از آب گرفته شده و نجات یافت. پس از آن این کودک جهت انجام اقدامات درمانی به عوامل اورژانس ۱۱۵ تحویل داده شد.

درپی این گزارش تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمرشهرستان طالقان به سمت محل حادثه اعزام شدند. عملیات جستجو پس از دریافت اطلاعات لازم درقالب ۲ تیم جستجو از محل رودخانه شاهرود، پشت امامزاده هارون روستای جوستان آغاز شد. پس از طی مسافتی چند تا نزدیکی پل روستای نساء عملیات جستجو ادامه داشت که متاسفانه جسد فرد مورد نظر در نقطه‌ای پایینتراز پل این روستا پیدا شد. پس از تلاش‌های بسیار جنازه به حاشیه کنار رودخانه منتقل و به عوامل نیروی انتظامی شهرستان تحویل داده شد.

کلاته افزود: متاسفانه هرساله با فصل گرما و افزایش مسافرت های تابستانی شاهد غرق شدگی افرادی که جهت تفریح وگشت و گذار به حاشیه رودخانه می‌روند هستیم. لذا از تمامی مسافران خواهشمندیم به هشدارها و تابلوهای اعلام خطر درحریم دریا و رودخانه‌ها توجه کرده و از نزدیکی به حریم رودخانه و آب جدا خودداری کنند.

لازم به ذکر است ندای امداد و نجات جمعیت هلال احمر با شماره تماس ۱۱۲ بدون نیاز به سیمکارت و آنتن درتمامی نقاط کشور قابلیت برقراری ارتباط را دارا است. پایگاه‌های امداد و نجات این جمعیت به صورت شبانه روزی آمادگی پاسخگویی به هرگونه سوانح و حوادث را داراست.