اخبار / ستادی

کمک مراکز شتاب‌دهنده به ساختار درمانی کشور/ حمایت هلال‌احمر از ایده‌پردازان

۱ ماه قبل

کمک مراکز شتاب‌دهنده به ساختار درمانی کشور/ حمایت هلال‌احمر از ایده‌پردازان

رئیس مجتمع دارویی- درمانی هلال ایران در اختتامیه دوره تربیت مدیران مراکز شتاب دهنده هلال احمر تاکید کرد: مراکز شتاب دهنده با ایده های خود می توانند در ساختار درمانی کشور کمک کننده باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از خبرگزاری فارس، سید محمد اکرمی رئیس مجتمع دارویی- درمانی هلال ایران امروز در مراسم اختتامیه دوره تربیت مدیران مراکز شتاب دهنده هلال احمر سراسر کشور که با همکاری سازمان جوانان هلال احمر و به میزبانی جمعیت هلال احمر استان تهران در محل مجتمع دارویی درمانی هلال ایران برگزار شد، اظهار کرد: موضوع شتاب دهنده ها نه تنها مورد توجه جوانان بلکه مورد توجه مدیران ارشد جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و افراد زیادی علاقه مند هستند تا در این زمینه فعالیت کنند.

وی افزود: در بحث سلامت تبلیغات دارای محدودیت های خاصی است و ده‌ها شرکت به دنبال این تبلیغات و بحث درآمدزایی هستند که مدیران شتاب دهنده که عمدتا جوان هستند با تشکیل تیم های خاص می توانند بازوی قوی برای درآمدزایی در بخش کار آفرینی باشند.

رئیس مجتمع دارویی – درمانی هلال ایران گفت: باید برنامه ریزی های کلانی انجام شود که قبل از انجام هر کاری یک تیم قوی، مسئول برنامه ریزی بوده و طبق آن برنامه، فعالیت ها انجام شود.

اکرمی تصریح کرد: در تمام دنیا ایده پردازان وجود دارند و علاوه بر فعالیت های خود از ایده های دیگر جهت درآمد زایی بیشتر استفاده می کنند. ما نیز در مجموعه مجتمع دارویی هلال احمر آمادگی این را داریم که در بخش های مختلف از ایده های جدید بهره مند شویم و خوبی این دوره ها این است که کارآفرینان و مدیران جوان از مطالب و نکته های ریز ایده پردازی بهره مند می شوند تا بتوانند ضمن انتقال اطلاعات،‌ به افزایش اشتغال و درآمدزایی در کشور کمک کنند.

رئیس مجتمع دارویی – درمانی هلال ایران بیان کرد: درمان برخی از بیماری ها مانند تشخیص ژنتیکی در منطقه خاورمیانه تنها در ایران انجام می شود و بسیاری از کشورها تمایل دارند بیماران خود را در ایران درمان کنند که این مورد احتیاج به ایده های جدید در تمامی ساختارهای درمانی دارد.

اکرمی افزود: یکی دیگر از ایده های جدیدی که مدیران شتاب دهنده می توانند آن را ارائه دهند در زمینه ارائه آموزش های همگانی است و مطمئن هستیم مدیران عامل جمعیت هلال احمر در سراسر کشور نیز از این موضوع حمایت خواهند کرد.

 

برای پیشرفت به مراکز شتاب دهنده احتیاج است

سرپرست جمعیت هلال احمر استان تهران نیز در این مراسم ضمن تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این دوره، اظهار کرد: مراکز شتاب دهنده موضوعات مختلفی را دنبال می کنند اما اصلی ترین موضوع آن خلاقیت و نوآوری است.

شاهین فتحی افزود: امروزه هوش های متنوع مانند هیجانی، اجتماعی و سیاسی در حال ترکیب شدن هستند و برای پیشرفت و توسعه، هوش های جدیدی در حال کشف هستند که مراکز شتاب دهنده و نوآوران به نوعی به طور مستقیم با این هوش ها در ارتباط هستند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان تهران بیان کرد: طبق نظر روانشناسان، هوش هیجانی قابل آموزش است و این امید را می دهد که مراکز شتاب دهنده می توانند با تاکید بر هوش هیجانی، به نوآوری نسل جدید کمک کنند.

وی اضافه کرد: ما یک رسالت را در بحث اجتماعی در قسمت جوانان داریم اما وقتی به طور اختصاصی به مراکز شتاب دهنده می پردازیم و دوره های تخصصی را برای مدیران و نوآوران برگزار می کنیم، باید نتیجه و بازخورد مفیدی از آن بگیریم و ضروری است که این برنامه ها کاربردی برای جمعیت هلال احمر داشته باشد.

فتحی با اشاره به این که در حوزه های مختلف جمعیت هلال احمر دچار کمبود هایی هستیم، خاطر نشان کرد: برگزاری چنین دوره هایی و تشکیل تیم های خلاق و ایده پرداز که در قالب شتاب دهنده ها قرار خواهند گرفت، قطعا می توانند با تفکری جدید و این ایده پردازی در تمامی زمینه ها به خصوص مدیریت بحران، مانند روش جدید شناسایی آسیب دیدگان، شناسایی ساختمان های آسیب دیده و … به جمعیت هلال احمر کمک کنند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان تهران با بیان این که در این دوره سعی شد بیشتر به اهداف جمعیت هلال احمر پرداخته شود، عنوان کرد: امیدواریم ایده های مدیران شتاب دهنده، راه گشای هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و حتی میهنمان باشد تا در آینده با این ایده ها، مانند همیشه در دنیا و در همه تخصص ها حرف نخست را بزنیم.

 

ایده های مراکز شتاب دهنده در تمامی حوزه ها تاثیر گذار خواهد بود

حجت الاسلام و المسلمین مرتضی سلطانی اظهار کرد: وجود ایده پردازان و مراکز شتاب دهنده بسیار برای کشور مفید است، زیرا طبق نظر کارشناسان، این مراکز در آینده همه حوزه های تخصصی را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان تهران با بیان اینکه فناوری با سرعت خیره کننده ای در حال حرکت است، تصریح کرد: هر سیستمی که بخواهد در آینده حضور خود را تثبیت کند، چاره ای ندارد مگر این که ساختار خود را در بهترین شکل ممکن قرار دهد.

وی افزود: جمعیت هلال احمر به واسطه ساختاری که دارد در آینده می تواند در حوزه های فعالیت خود از سرمایه گذاران مختلفی برای رشد بهره ببرد که می بایستی از مراکز شتاب دهنده استفاده کند. این مراکز، واسطه ای بسیار مناسب برای کسب درآمد، ارائه خدمات بهینه و اشتغال هستند.

حجت الاسلام سلطانی در پایان سخنان خود گفت: ضمن رعایت موازین شرعی و اصول ملی ضروری است با برگزاری این چنین برنامه هایی، از این ایده ها و شتاب دهنده ها در جهت پیشرفت حمایت شود.

بنا بر این گزارش، دوره تربیت مربی مراکز شتاب دهنده هلال احمر، ویژه کارآفرینان با حضور ۷۰ نفر از سراسر کشور از ۱۴ تیرماه آغاز و امروز با حضور مدیر کل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس سازمان جوانان هلال احمر، رئیس مجتمع دارویی- درمانی هلال احمر ایران، سرپرست جمعیت هلال احمر استان تهران، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان تهران و دیگر مسئولان به کار خود پایان داد.