آگهی

اخبار / ستادی

کمک ۱۸۳ میلیارد تومانی مردم به سیل‌زدگان کشور/ ضرورت افزایش پایگاه‌های امدادی هلال‌احمر

رئیس جمعیت هلال احمر در دیدار با استاندار خراسان رضوی به کمک ۱۸۳ میلیارد تومانی مردم به سیل زدگان کشور اشاره و تاکید کرد: به دلیل تحریم ها، تاکنون هیچ مبلغی از کمک بشردوستانه سه میلیون یورویی فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر دریافت نکرده ایم.

۲ ماه قبل

کمک ۱۸۳ میلیارد تومانی مردم به سیل‌زدگان کشور/ ضرورت افزایش پایگاه‌های امدادی هلال‌احمر

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، دکتر علی اصغر پیوندی در این دیدار به ادامه روند جذب کمک های بشردوستانه برای سیل زدگان کشور اشاره کرد و گفت: علاوه بر ارسال کمک های غیر نقدی به مناطق سیل زده، ۱۸۳ میلیارد تومان از محل کمک های مردمی به حساب جمعیت هلال احمر واریز شده است اما به دلیل تحریم های غیرانسانی آمریکا، تاکنون هیچ مبلغی از کمک سه میلیون یورویی اهدایی فدراسیون بین المللی هلال احمر و صلیب سرخ را دریافت نکرده ایم.

دکتر پیوندی در ادامه با تشکر از مصوبه هیئت مدیره فولاد نیشابور مبنی بر اختصاص چهار میلیارد تومان کمک به مناطق سیل زده خراسان رضوی خاطر نشان کرد: این مبلغ در دو نوبت به حساب کمک های بشردوستانه هلال احمر واریز می شود.

لزوم افزایش پایگاه های امدادی در کشور

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه با اشاره به اینکه بیش از ۵۸۰ پایگاه امدادی هلال احمر در سراسر کشور در حال فعالیت هستند افزود: این تعداد پایگاه نسبت به استانداردهای پیش بینی شده بسیار کم و لازم است به منظور ارتقای فعالیت ها و آمادگی بیشتر در برابر حوادث، تعداد پایگاه های امدادی کشور را گسترش دهیم.

دکتر پیوندی همچنین با بیان اینکه اقدامات لازم برای خرید ۲۰۰ آمبولانس آغاز شده است، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت و ویژگی های خراسان رضوی، تلاش می کنیم تعداد مناسبی آمبولانس به این استان اختصاص یابد.

اعلام آمادگی استاندار خراسان رضوی برای توسعه پایگاه های امدادی استان

استاندار خراسان رضوی نیز در این دیدار به حوادث جاده ای محور غرب استان اشاره و اعلام کرد: آمادگی داریم با همکاری هلال احمر تعداد پایگاه‌های این محور را توسعه دهیم تا از مشکلات آن کاسته شود، همچنین به منظور ارتقای سطح کیفی فعالیت‌ها و آمادگی استان در برابر حوادث، انبارهای امدادی استان را تقویت کنیم.

مهندس علیرضا رزم حسینی افزود: با توجه به وجود مضجع پر برکت امام رضا (ع) و ظرفیت استان خراسان رضوی در پذیرایی از زائران آن حضرت، لازم است این استان از آمادگی دائمی در برابر حوادث برخوردار باشد.

وحید قربانی سرپرست معاونت عمرانی و مدیر کل امور روستایی و شهری استانداری خراسان رضوی نیز در ادامه این دیدار به ارائه گزارشی از روند خدمات جمعیت هلال احمر در سیل اخیر پرداخت و از اهتمام هلال احمر استان در کمک رسانی به سیل زدگان قدردانی کرد.

دکتر سید مجتبی احمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی نیز با ارائه گزارشی درمورد وضعیت هلال احمر استان گفت: هم اکنون ۲۵ پایگاه بین شهری ثابت به ارائه خدمات امدادونجات در سطح استان می پردازند.

وی افزود: تابستان امسال ۱۰ پایگاه امداد و نجات تابستانه به ظرفیت پایگاه های ثابت هلال احمر استان افزوده می شود.