جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

جمعه ، 22 فروردین 1399

از سوی داوطلب هلال‌احمر آذربایجان شرقی انجام شد: اهدای 2 دستگاه فتوتراپی ویژه زردی نوزادان به بیمارستان آذرشهر

پزشک خیر و داوطلب جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی دو دستگاه فتوتراپی پرتابل (قابل حمل) فلورسنت بدون چشم بند نوزادان از اختراعات خویش را به بیمارستان آذرشهر اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، دکتر حسین جورابچی متخصص کودکان و نوزادان و پزشک خیر و عضو داوطلب جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در یک اقدام خداپسندانه و بشر دوستانه دو دستگاه فتوتراپی پرتابل (قابل حمل) فلورسنت بدون چشم بند نوزادان از اختراعات خویش را به بیمارستان شهید مدنی آذرشهر اهدا کرد.

 جورابچی گفت: دستگاه‌های فتوتراپی بدون چشم بند حاصل 18 سال تحقیقات در حوزه  بیماری زردی کودکان و نوزادان بوده که برای  اولین بار در کشور توسط اختراع شده است.

وی افزود: در دستگاه‌های مشابه موجود، درمان زردی نوزادان از طریق استفاده از چشم بند اتفاق می افتاد اما در دستگاه‌های جدید بدون نیاز به  چشم بند، می توان نسبت به درمان زردی نوزادان اقدام کرد.

جورابچی پیش از این نیز دو دستگاه فتوتراپی بدون چشم بند خود را به منظور کاهش آلام زلزله زدگان کرمانشاه به بیمارستان کرمانشاه اهدا کرده بود.

دکتر حسین جورابچی پس از تلاش و سعی فراوان توانست در سال ۱۳۸۵ دستگاه فتوتراپی پرتابل (قابل حمل) فلورسنت بدون چشم بند را برای اولین بار در ایران اختراع و ثبت کند.

IMG 2988 IMG 2774 IMG 2811 IMG 2821 IMG 2916 IMG 2918 IMG 2955 IMG 2988 Photo 2019 12 24 14 35 46
کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی