جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

پنجشنبه ، 21 فروردین 1399

تجلیل از خدمات تیم‌های سحر هلال‌احمر در کمک به زلزله‌زدگان سراب و میانه

سرپرست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی گفت: از خدمات و حمایت‌های روانی تیم های سحر در مناطق زلزله زده سراب و میانه تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی؛ در این مراسم، سید هادی موسوی با تجلیل از فعالیت ها و حمایت های روحی و روانی تیم های سحر در مناطق زلزله زده سراب و میانه گفت: جمعیت هلال احمر در ادامه رسالت مهم امداد و نجات و اسکان اضطراری در حوادث به حمایت های روحی و روانی از آسیب دیدگان حوادث توسط تیم های سحر می پردازد.

وی افزود: اعضای تیم های سحر همیشه پای کار بوده و خدمات ارزشمندی به منظور تسکین آلام بشری در مناطق آسیب دیده انجام داده اند.

موسوی گفت: آسیب هایی که به مردم در حوادث وارد می شود، به طور معمول به دو شکل آسیب های فیزیکی و آسیب های روحی و روانی است که آسیب های فیزیکی از قبیل جراحت های سطحی و خراب شدن اماکن و منازل با کمک دیگران تا حدی قابل جبران است اما آسیب های روحی و روانی که بر اثر فوت بستگان و آشنایان به افراد وارد می شود به آسانی قابل جبران نبوده و چه بسا سالیان متمادی اثرات سوء خود را در روح و روان انسان ها به جای می‌گذارد. به همین دلیل، رسالت مهم تیم های سحر جوانان جمعیت هلال احمر، حمایت های روانی از اقشار آسیب پذیر به ویژه کودکان و نوجوانان و زنان است که در معرض آسیب های روحی و روانی هستند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی گفت: ضایعه روحی و روانی فردی که خانه و کاشانه خود را از دست داده و زندگی اش مختل شده و یا چندین نفر از افراد خانواده را از دست داده، غیر قابل تصور است، مشکلات جسمی به مرور زمان قابل جبران و حل است ولی ضایعات روحی در صورت عدم انجام حمایت های روانی لازم غیر قابل برگشت و جبران ناپذیر خواهد بود.

موسوی، جوانان را سرمایه جمعیت هلال احمر دانست و افزود: ما باید سعی کنیم در جمعیت هلال احمر زمینه فعالیت های جوانان را در راستای تسکین آلام بشری و توسعه فعالیت های بشردوستانه  فراهم نماییم و ابزارهای لازم را در اختیار آنها قرار دهیم.

محمد بابازاده سرپرست معاونت جوانان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی نیز در این مراسم گزارشی از فعالیت های تیم سحر در مناطق زلزله زده ارائه داد و گفت: بعد از وقوع زلزله در شهرهای میانه و سراب تیم های سحر به مدت دو هفته در روستاهای زلزله زده حضور پیدا کرده و خدمات متنوعی از جمله حمایت های روانی و اجتماعی و انواع بازی‌ها را ارائه  و تغذیه، لوازم التحریر، اسباب بازی و جعبه کمک های اولیه نیز میان دانش آموزان، کودکان و نوجوانان توزیع کردند.

 

 

 

Azar Sharghi (1) Azar Sharghi (2) Azar Sharghi (3) Azar Sharghi (4) Azar Sharghi (5) Azar Sharghi (6) Azar Sharghi (7) Azar Sharghi (8) Azar Sharghi (9) Azar Sharghi (10) Azar Sharghi (11) Azar Sharghi (12) Azar Sharghi (13) Azar Sharghi (14) Azar Sharghi (15) Azar Sharghi (16) Azar Sharghi (17) Azar Sharghi (18) Azar Sharghi (19) Azar Sharghi (1) Azar Sharghi (2) Azar Sharghi (3) Azar Sharghi (4) Azar Sharghi (5) Azar Sharghi (6)
کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی