جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

جمعه ، 16 خرداد 1399

دیدار سرپرست مرکز پزشکی حج و زیارت با سفیر عراق در ایران/ تاکید بر افزایش همکاری‌ها‌ برای تسهیل در ارائه خدمات درمانی به زائرین

در دیدار سرپرست مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر با سفیر عراق در ایران از خدمات هلال‌احمر ایران در عراق تقدیر و بر این موضوع تاکید شد که ارائه خدمت در مراکز درمانی هلال احمر ایران در عراق به دلیل تعدد سفرهای زیارتی و حضور میلیون‌ها زائر ایرانی به خصوص در ایام اربعین در این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر، سعد عبدالوهاب جواد قندیل، سفیر عراق در ایران در این دیدار همکاری مناسب در خصوص تسهیل امور درمانی و بهداشتی زائرین را لازم دانست و گفت: همکاری جمعیت هلال احمر ایران و عراق می‌تواند زمینه‌ساز گسترش و اجرای دقیق این مهم شود.

جمال‌الدین الوانی، سرپرست مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر نیز در این دیدار بر همکاری‌های دوجانبه به منظور تسهیل در امور امدادی و درمانی زائرین ایرانی در کشور عراق تاکید کرد و گفت: در مراکز درمانی جمعیت هلال احمر ایران در شهرهای نجف، کربلا و کاظمین در مناسبت هایی چون عاشورا، تاسوعا و اربعین به دلیل وجود میلیون‌ها زائر در عراق نه فقط به زائران ایرانی بلکه به همه زائران خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌شود.

وی با تاکید بر اهمیت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران ایرانی در عراق، خواستار تسهیل اعزام تیم های درمانی دائم و موقت ایرانی به کشور عراق شد.

Didar Safir Araq1 Didar Safir Araq2 Didar Safir Araq3 Didar Safir Araq4 Didar Safir Araq5 Didar Safir Araq6 Didar Safir Araq7
کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی