جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

جمعه ، 16 خرداد 1399

کلنگ‌زنی انبار امدادی هلال‌احمر در پایگاه امداد و نجات جاده‌ای میبد

با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی، آیین کلنگ زنی انبار امدادی هلال احمر در کمربندی غربی میبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ در این مراسم کمال بنا رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان میبد گفت: این طرح از سوی سازمان راه و شهرسازی در زمینی به مساحت 2 هکتار اختصاص یافت و سال گذشته نیز از طرف خیر استان، آقای موسوی حدود یک میلیارد تومان برای ساخت ساختمان و محوطه هزینه شده است.

تخصیص 2 میلیارد تومان بودجه دولتی برای تکمیل پایگاه امداد و نجات جاده‌ای میبد

وی افزود: اعتبار 2 میلیارد تومانی از طریق برنامه و بودجه برای تکمیل پایگاه و ساخت انبار امدادی و پد هلی کوپتر تخصیص یافته است.

بنا بیان کرد: قسمتی از این مجموعه انبار امدادی است که امروز کلنگ زنی شد همچنین، پد هلوکوپتر در این پایگاه طراحی شده و در فازهای دیگر نیز خیابان بندی و طرح های داخلی و سایت امداد و نجات را داریم که به مرور مراحل نهایی را طی می کنند.

مهم ترین مزیت این پایگاه، در دسترس قرار گرفتن در جاده و کمربندی است

در ادامه مراسم حرازی زاده مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد نیز گفت: این همت و هم‌افزایی، جای تقدیر دارد و با همین تلاش، اعتباری در جهت ارتقای مجموعه و ارائه خدمات بهتر به شهروندان کسب شد.

وی گفت: از تمامی امدادگران داوطلب که در پایگاههای امداد مشارکت دارند قدردانی می کنیم و امیدواریم زیرساختهای خدماتی در جهت خدمت به مردم توسعه یابد.

حرازی زاده افزود: مهمترین مزیت این پایگاه، در دسترس قرار گرفتن در جاده و کمربندی است که خدمت رسانی را تسهیل می کند، تلاش بر این است که برای اسکان اضطراری نیز فضایی مناسب ایجاد شود، در واقع هر گونه خدمتی که امکانات را در دسترس شهروندان قرار دهد مورد توجه است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد افزود: در حال حاضر این زمین به عنوان بخشی از پایگاه امداد و نجات جاده ای، به منظور ساخت انبار امدادی و توسعه، حصار کشی و آماده سازی منطقه ای برای اسکان اضطراری با بودجه دولتی کلنگ زنی شد.

جذب اعتبارات برای طرح‌های مهم

فلاح فرماندار شهرستان میبد نیز در این مراسم بیان کرد: تلاش های خیر استان برای انجام این طرح و مسئولانی که صادقانه از ساخت پایگاه حمایت کردند جای تقدیر دارد، از سوی هلال احمر استان نیز 500 میلیون تومان تحقق یافت.

وی گفت: با همراهی مسئولان، در شرایط سخت نیز می توان موفق به جذب اعتبارات برای طرح‌های مهم شد، این هم افزایی و همراهی بسیار ارزشمند است.

این طرح علاوه بر بودجه دولتی، با مشارکت خیرین تحقق یافته است

صادقیان معاون عمرانی استانداری یزد نیز در این مراسم بیان کرد: با توجه به موقعیت این پایگاه در کنار جاده، امید است در ارائه خدمات جاده ای و شهری و امدادی موثر باشد، در کنار اعتبارات دولتی کار با همراهی و مشارکت خیرین تحقق یافته است.

وی گفت: بخش سالن و تجهیزات هوایی در حال شروع عملیات است و با گسترش این پایگاه در کنار کمربندی توسعه خدمات شکل می گیرد.

IMG 0001 IMG 0005 IMG 0011 IMG 0016 IMG 9978 IMG 9992 IMG 0017
کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی