اخبار / استانی

گام بلند هلال احمر خوزستان در زمینه توانمندسازی و محرومیت زدایی مناطق محروم

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: داوطلبان در جمعیت هلال احمر تلاش های زیادی را در زمینه محرومیت زدایی و توسعه زیرساخت ها برداشته و باعث رشد مطلوبی در این زمینه شده اند.

۱۰ ماه قبل

گام بلند هلال احمر خوزستان در زمینه توانمندسازی و محرومیت زدایی مناطق محروم

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی در همایش گرامیداشت روز جهانی داوطلب در بندر ماهشهر، اظهار کرد: جمعیت هلال‌احمر با توجه به اصول و اهدافی که دارد قدم هایی را در زمینه ارائه خدمات بشردوستانه برداشته است که با توجه به محرومیت مفرط خوزستان و حاشیه نشینی در آن، توجه ویژه ای به این امر شده است.

وی افزود: جمعیت هلال‌احمر خوزستان در زمینه محرومیت زدایی و توانمندسازی اقشار آسیب پذیر در مناطق حاشیه نشین تلاش های زیادی را انجام داده که از جمله این مناطق محروم شهرستان ماهشهر است که علی رغم وجود صنایع بزرگ پتروشیمی و شرایط اقتصادی مطلوب مناطق محروم زیادی دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان تصریح کرد: داوطلبان در جمعیت هلال احمر تلاش های زیادی را در زمینه محرومیت زدایی و توسعه زیرساخت ها برداشته اند و جمعیت هلال ‌احمر رشد مناسبی را در زمینه ارائه خدمات داوطلبانه داشته است.

دکتر خدادادی ادامه داد: هلال‌احمر برای رسیدن به اهداف خود به نیروهای نوع دوست و فداکار نیاز دارد که در این میان جوانان و داوطلبان می توانند نقش موثری را در این زمینه ایفا کنند که با برنامه های صورت گرفته در حوزه های آموزشی و امدادی زمینه لازم برای حضور جوانان فراهم شده است.

وی بیان کرد: ما سرمایه ای به جز جوانان در جامعه نداریم و توجه به جوانان در راستای توانمندسازی و مصون سازی می تواند زمینه ساز تحقق اهداف عالی انقلاب باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان اضافه کرد: به زودی تشکیلاتی در هلال در زمینه متمرکزسازی مشارکت خیرین در زمینه های مختلف و حذف موازی کاری ها در این زمینه راه اندازی می شود.

بر اساس این گزارش، در این همایش از داوطلبان و جوانان فعال و امدادگران طرح های امداد و نجات نوروزی و اربعین حسینی(ع) با حضور مسئولان استانی و شهرستانی تقدیر و تجلیل شد. 

آموزش بهترین و موثرترین محور برای ارائه خدمات است

فرماندار بندر ماهشهر گفت: آموزش بهترین و موثرترین محور برای ارائه خدمات است که جمعیت هلال احمر با توجه به سابقه درخشان و وجود عوامل متخصص، می تواند در این راستا نقش بسزایی ایفا کند.

محسن بیرانوند ظهر سه شنبه در آیین گرامیداشت روز جهانی داوطلب در سالن اجتماعات مرکز درمانی زمزم بندر ماهشهر اظهار کرد: همان طور که از نام جمعیت هلال احمر مشخص است، این مجموعه نهادی است که از انسان هایی تشکیل شده که برای ارائه خدمات و کمک به انسان ها در زمینه های مختلف دور هم جمع شده اند.

وی افزود: مهمترین ویژگی که جمعیت هلال‌احمر باید داشته باشد آشنایی اعضای آن با شرح وظایف و اهداف آن است که از طریق آموزش های داده شده به دست می آید.

فرماندار بندر ماهشهر تصریح کرد: آموزش بهترین و موثرترین محور برای ارائه خدمات است که جمعیت هلال احمر با توجه به سابقه درخشان و وجود عوامل متخصص، می تواند در این راستا نقش بسزایی ایفا کند.

بیرانوند گفت: جمعیت هلال احمر استان خوزستان در زمینه آموزش های مهارتی و امدادی بسیار موفق عمل کرده است و این تلاش با توجه به تعدد حوادث و سوانح باید دو چندان شود.

وی با بیان این که جمعیت هلال‌احمر در ایام اربعین با تمام امکانات پای کار بود، ادامه داد: در حادثه اخیر ریزش آوار حضور به موقع، سریع و موثر عوامل امدادی و نیروهای هلال احمر در صحنه موجب پیشگیری از وقوع اتفاقاتی تلخ شد.

فرماندار بندر ماهشهر با اشاره به بارندگی های اخیر در این شهرستان و خدمات رسانی جمعیت هلال‌احمر ماهشهر، بیان کرد: در بارندگی های اخیر هلال احمر ماهشهر در کنار سایر عوامل خدماتی و امدادی به خوبی پای کار بود.

وی ادامه داد: جمعیت هلال‌احمر ماهشهر بیشترین خدمات را در زمینه رفع خسارت در مناطق روستایی و شهری براساس گزارش ها داشته است.

بیرانوند گفت: ما وظیفه حمایت از هلال‌احمر را داریم که امسال در حوزه اعتبارات راهبردی بودجه ای را برای هلال احمر اختصاص دادیم و این بودجه قابل افزایش است.

ضرورت استفاده بهینه از ظرفیت جوان موجود در هلال احمر

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی رئیس دفاتر نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه های خوزستان در جلسه شورای فرهنگی هلال احمر استان با تقدیر از تلاش ها و خدمات جمعیت هلال احمر در ایام اربعین حسینی (ع)، اظهار کرد: از حماسه اربعین به جز معجزه نمی توان تعبیر کرد که چون آب زلالی دو ملت را به هم پیوند داد.

وی افزود: صحنه هایی که در اربعین رقم خورد مایه سربلندی امت اسلامی شد و به ویژه امسال علل، عوامل و موانعی مانند فشارهای سیاسی و اقتصادی و جنگ تبلیغاتی دشمنان وجود داشت که می توانست بر پیاده روی اربعین تأثیر بگذارد.

وی با تقدیر از خدمات و فعالیت های هلال احمر در ایام اربعین حسینی(ع)، اضافه کرد: ظرفیت بسیار خوبی به عنوان نسل جوان در اختیار هلال احمر است که خوشبختانه ساز وکار این ظرفیت به خوبی دیده شده است.

 رئیس دفاتر نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه های خوزستان با بیان این که بستر خوبی برای هلال احمر در دانشگاه ها دیده شده، عنوان کرد: کانون های هلال احمر در دانشگاه های استان توسعه پیدا کرد و از طرف دیگر میل به فعالیت های متنوع فرهنگی در دانشجویان وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، در نشست شورای فرهنگی این جمعیت، برنامه های فرهنگی آتی به ویژه در مناسبت های پیش رو بررسی شدند. همچنین اعضای شورا در خصوص برنامه های اجرا شده به ارائه گزارش پرداختند.