اخبار / اربعین 98 / ستادی

گزارش خدمات امداد و نجات در مراسم اربعین۹۸/ امدادرسانی به بیش از ۷ هزار نفر و انتقال ۲۱ مصدوم به مراکز درمانی

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به  امدادرسانی به هفت هزار و ۴۶۶ نفر از زائران در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی، گفت:  ۲۱ نفر از افرادی که برای دریافت خدمات به پایگاه های ثابت و سیار جمعیت هلال احمر در سطح کشور مراجعه کرده بودند، توسط عوامل امدادی هلال احمر برای ادامه روند درمان به مرکز درمانی منتقل شدند.

۱ هفته قبل

گزارش خدمات امداد و نجات در مراسم اربعین۹۸/ امدادرسانی به بیش از ۷ هزار نفر و انتقال ۲۱ مصدوم به مراکز درمانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی با اشاره به خدمات امداد و نجات در مراسم اربعین ١٣٩٨ در سطح کشور، افزود: از ۱۰ تا ۱۶ مهرماه سال جاری هفت هزار و ۴۶۶ نفر با مراجعه به پایگاه های ثابت و موقت جمعیت هلال احمر در داخل کشور از خدمات امدادی لازم برخوردار شدند، ۲ هزار و ۲۵۴ نفر از خدمات درمان سرپایی بهره برده و ۲۱ نفر هم توسط نیروهای امدادی هلال احمر برای ادامه روند درمان به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی درباره اسکان موقت زائران در قرارگاه های مرزی جمعیت هلال احمر، بیان کرد: در این مدت یک هزار و ۴۳۶ نفر از زائران به صورت موقت اسکان داده شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به ارائه خدمات پزشکی شامل تست قند خون و فشار خون اشاره و عنوان کرد:از سه هزار و ۶۵۵ نفر از زائران تست قند خون و فشار خون گرفته شد.