اخبار / ستادی

گزارش شفاف سازی(۱) درخصوص نحوه هزینه‌کرد کمک‌های مردمی در سیل/ آغاز توزیع ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی «مهرانه» در میان سیل‌زدگان کشور

۱۰ هزار بسته لوازم خانگی به ارزش بالغ بر ۵۵۰ میلیارد ریال از محل کمک های مردمی به جمعیت هلال‌احمر، تهیه و فرآیند توزیع آن در استان‌های مختلف کشور آغاز شد.

۱ ماه قبل

گزارش شفاف سازی(۱) درخصوص نحوه هزینه‌کرد کمک‌های مردمی در سیل/ آغاز توزیع ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی «مهرانه» در میان سیل‌زدگان کشور

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، این جمعیت در اطلاعیه‌ای از آغاز توزیع ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی در میان سیل‌زدگان کشور خبر داد. در این اطلاعیه بر موارد زیر تاکید شده است:

  • تمامی اجناس از طریق مناقصه رسمی و قانونی و با حضور همه تولیدکنندگان اصلی بازار خریداری شده است.
  • به دلیل ایجاد رقابت و خرید انبوه، اجناس اهدایی حداقل ۳۰ تا ۴۰ درصد زیر قیمت تک‌فروشی بازار است. بدین معنا اگرچه قیمت بسته اهدایی حدود ۵٫۵ میلیون تومان است، اما بالغ بر ۸ میلیون تومان در بازار ارزش دارد.
  • تمامی کالاهای تامین شده ایرانی است و بدین ترتیب مردم خوب کشورمان، هم توانسته‌اند به سیل‌زدگان کمک کرده و هم در رونق اقتصادی کشورمان سهیم باشند.
  • کل مبلغ بسته مهرانه بالغ بر۵۵ میلیارد تومان است که از محل کمک‌های مردمی تامین شده است و در واقع این بسته اهدایی مردم کشورمان به سیل‌زدگان است که با واسطه جمعیت هلال‌احمر به دست آنها می‌رسد.
  • مرز کمک‌های نقدی مردم نوع‌دوست کشورمان به جمعیت هلال‌‌احمر در رکوردی بی‌سابقه هم‌اکنون از ۲۰۰ میلیارد تومان عبور کرده است که در تاریخ کمک‌های نقدی مردمی در کشورمان سابقه ندارد و این نشان از اعتمادی است که مردم نوع‌دوست کشورمان به جمعیت هلال‌احمر داشته‌اند. قدردان اعتماد آنها هستیم و سعی می کنیم امانتدار خوبی باشیم.
  • جمعیت هلال‌احمر ریالی از کمک‌های مردمی را صرف ماموریت‌های جاری وظایف ذاتی خود نکرده و سعی می‌کند برای جبران خسارات سیل‌زدگان گام بردارد. برای نحوه هزینه‌کرد باقیمانده کمک‌های مردمی طرح‌های دیگری داریم که پس از نهایی‌شدن به اطلاع مردم می‌رسانیم.
  • کالاها به استان‌های سیل‌زده در حال ارسال است. توزیع آنها در مراسمی رسمی در روز شنبه ۲۲ تیرماه و از استان لرستان آغاز خواهد شد و امیدواریم ظرف ۲۰ روز بتوانیم تمامی ۱۰ هزار بسته را میان هموطنان سیل‌زده توزیع کنیم.
  • با توجه به هماهنگی‌ها در ستاد بازسازی مناطق سیل‌زده، این بسته‌ها به کسانی تعلق می‌‌گیرد که در فهرست ارزیابی بنیاد مسکن و استانداری‌ها باشند و از نهاد حمایتی دیگری نیز بسته لوازم خانگی دریافت نکرده باشند.

جزئیات کامل بسته اهدایی در جدول زیر آمده است:

مشخصات بسته اهدایی لوازم خانگی «مهرانه»

کمپین «سیل مهربانی»/ جمعیت هلال احمر

ردیف

نوع کالا

شرکت تولید کننده

مشخصات

تعداد

قیمت

ضمانت و خدمات پس از فروش

تحویل و نصب

۱

یخچال فریزر

پارس

۲۰ فوت/ کاملا استاندارد

یک عدد

۲۴٫۴۰۰٫۰۰۰ ریال

۱۰ سال خدمات پس از فروش/ ۵ سال ضمانت

رایگان

۲

اجاق گاز

سینجر

۵ شعله/ استاندارد/ طرح فر

یک عدد

۱۴٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال

۱۰ سال خدمات پس از فروش/ ۵ سال ضمانت

رایگان

۳

فرش

امیران کاشان

۶ متری/ ۷۰۰ شانه

یک عدد

 

۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰

ریال

۱۰ سال خدمات پس از فروش/ ۵ سال ضمانت

رایگان

۴

پتو

گلبافت

یک نفره/ ۱۰۰درصداکلریک

دو عدد

۲٫۳۴۰٫۰۰۰

ریال

۱۰ سال خدمات پس از فروش/ ۵ سال ضمانت

رایگان

 

قیمت کل بسته مهرانه (۵ قلم جنس) : ۵۰٫۷۴۰٫۰۰۰ ریال

مالیات بر ارزش افزوده ( ۹درصد): ۴٫۵۶۶٫۶۰۰ ریال

قیمت نهایی بسته مهرانه: ۵۵٫۳۰۶٫۶۰۰ ریال

مبلغ نهایی پروژه (۱۰هزاربسته): ۵۵۳٫۰۶۶٫۰۰۰٫۰۰۰ریال (حدود ۵۵میلیاردتومان)