اخبار / استانی

تجلیل از خیرین «سیل مهربانی» و گلریزان به منظور تجهیز بانک امانات پزشکی در یزد

آیین پاسداشت خیرین سیل مهربانی و مراسم گلریزان به منظور تجهیز بانک امانات پزشکی و تامین هزینه های درمانی نیازمندان استان یزد با حضور مشاور و جانشین رئیس سازمان داوطلبان و معاون منابع انسانی و پشتیبانی سازمان در این استان برگزار شد.

۲ ماه قبل

تجلیل از خیرین «سیل مهربانی» و گلریزان به منظور تجهیز بانک امانات پزشکی در یزد

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، وحید شفیعی، مشاور و جانشین رئیس سازمان در این آیین تاکید کرد: ارائه خدمات حمایتی به افراد محروم و ساکن در مناطق حاشیه ای کشور یکی از زمینه هایی است که جمعیت هلال احمر در آن بسیار فعال است.

وی با بیان اینکه شمار قابل توجهی از خیرین و نیکوکاران، عضو داوطلب جمعیت هلال احمر هستند، افزود: مشارکت این قشر در ارائه خدمات داوطلبانه به نیامندان چه به صورت مقطعی و موردی و چه به شکل خدمات مستمر بدون هیچ گونه چشمداشت مالی قطعاٌ شایسته تقدیر است و برگزاری این آیین هم اقدامی ناچیز در این راستاست.

وحید شفیعی گفت: وقوع سیل در برخی استان های کشور در روزهای نخستین امسال، به عنوان فراخوان بزرگ خیرین و نیکوکاران داوطلب بود. تصاویر هولناک قربانیان این سیل هنوز در ذهن ها باقی است. بی خانمان شدن و  وضع وخیم هموطنان سیل زده عمیقا ناراحت کننده است و تلاش همه مردم نوعدوست ایران برای خلاص کردن مردم سیل زده از آسیب های بعد از حادثه، به وضوح نمایانگر این حقیقت است که در صورت اتحاد ملی چه می توان به دست آورد.

وی خاطرنشان کرد: مردم نیکوکار یزد ۳۷۵ میلیون تومان کمک های نقدی شان را به پایگاه ها و صندوق های جمع آوری واریز کردند و از سویی دیگر بالغ بر ۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان نیز کمک های غیر نقدی به سیل زدگان اهدا کردند.

به گفته مشاور و جانشین رئیس سازمان داوطلبان در این آیین که استاندار، معان سیاسی، امنیتی و هیئت همراه، فرمانداران استان، معاونین  جمعیت هلال احمر استان، روسای جمعیت هلال احمر شعب تابعه استان و ۲۰۰ تن از داوطلبان خیر سطح استان نیز حضور داشتند، ضمن تجلیل از مشارکت و همراهی خیرین و داوطلبان فعال در پویش “سیل مهربانی”، ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برای تجهیز بانک امانات پزشکی از سوی خیرین داوطلب شهرهای اردکان، اشکذر، بافق، بهاباد، تفت، میبد، مهریز اهدا شد.

همچنین خیرین داوطلب شهر یزد نیز با اهدای ۱۵ میلیارد ریال برای ساخت پایگاه امداد جاده ای، کمک هزینه ۵۰ میلیون ریالی در هر ماه، تامین یک دستگاه تلویزیون برای اتاق بیماران بستری در بیمارستان، ظروف و پتو به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال برای جهیزیه نوعروسان یاریگر این مراسم بودند.

لازم به ذکر است تمامی هزینه های برگزاری این مراسم از سوی خیرین داوطلب استان یزد تامین شده بود.